6. 9. 2019 | Jaromír Orel

Šestero podob umění v nové sezóně Kulturních delikates

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Nová sezóna Kulturních delikates v kině Hvězda Uherské Hradiště cílí na milovníky umění všeho druhu. Od října 2019 do května 2020 kino promítne 14 vybraných baletních, operních, výtvarných, tanečních, klasických a jazzových lahůdek. Členové Kulturních delikates, studenti a senioři mohou využít zlevněné vstupné.

Pro příznivce baletu je určena pětice programů z moskevského Bolšoj baletu (Raymonda, Louskáček, Giselle, Labutí jezero, Drahokamy). Ty budou opět doplněny oblíbenými před-programy žákyň Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. Kromě Louskáčka si diváci vychutnají špičkovou kvalitu Bolšoj baletu v přímém satelitním přenosu. Z vyhlášených operní domů doputuje do Hvězdy Maškarní ples, jemuž kraluje polský tenor Piotr Beczała a sopranistka Ekaterina Metlova, Orfeus a Eurydika s famózním Juanem Diegem Flórezem i naivní Madam Butterfly.

Výtvarné umění zastupují špičkové dokumenty věnované Rembrandtovi a Leonardu da Vincimu. Mezi klasické umění patří svým způsobem také jazz, a proto dramaturgové kina zařadili do programu Kulturních delikates i portréty Milese Davise a Elly Fitzgeraldové. Program obohatí i poetická a vzrušující výprava za tanci Španělska Danzar al aire español - Suite Flamenca inspirovaná dílem významného tanečníka flamenca, choreografa a herce Antonia Gadese a tradiční Novoroční koncert Berlínské filharmonie.

Diváci, kteří si koupí 4 a více titulů z programu nové sezóny, se stávají členy Kulturních delikates a mohou využít významných slev. Nárok na levnější vstupné mají také studenti a senioři nad 65 let věku.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.