25. 10. 2018 | Knihovna BBB

Skandální aférou Josefa Holouška jsme úspěšně zakončili projekty k oslavě 100 let od vzniku ČSR

Knihovna B. B. Buchlovana
Fotogalerie

Středa 24. října patřila všem dospělým, seniorům, ale také nevidomým, slabozrakým a klientům denního centra sv. Ludmily - na scénické čtení podle povídky Karla Čapka Skandální aféra Josefa Holouška, opět v podání herců Slováckého divadla, budou zajisté dlouho vzpomínat.

Překvapilo nás, že povídka z roku 1927 může být svým přesahem do současnosti stále aktuální. "Hrát pro tak vnímavé a citlivé publikum byla opravdu radost," řekli po představení herci. Skandální aférou Josefa Holouška jsme ukončili projekt určený k oslavě 100 let vzniku ČSR.

V rámci projektu Dějiny v příbězích nejen pro děti tak připravila Knihovna BBB - oddělení pro děti sérii besed a scénických čtení zaměřených na letošní 100. výročí vzniku ČSR. První středeční dopoledne, tedy 26. září, vystoupil hudebník Daniel Dobiáš a herec z Jihoafrické republiky Josef Guruncz v pořadu Zpíváme si s Masarykem. Vpravdě pohádkové dopoledne s večerníčkem Povídání o mamince a tatínkovi zažili druháčci ze ZŠ Sportovní ve středu 10.října. Autor, básník, textař a scénárista Pavel Cmíral prostřednictvím svého večerníčku dětem představil, jak se žilo ještě v ČSSR. Projekt pokračoval sérií scénických čtení z knihy Veroniky Válkové: Vznik ČSR 1918 - Velezrada se trestá. Scénická čtení připravili herci David Vacke, Tereza Hrabalová a Jiří Hejcman, a ve středu 17.října na premiéru přijela také autorka Veronika Válková. V pondělí 8. a 22. října v dopoledních hodinách jsme poté nejen do hlavní budovy, ale také na pobočky pozvali děti ze ZŠ UNESCO, ZŠ TGM a ZŠ Za Alejí.
Projekt Dějiny v příbězích nejen pro děti pořádáme pod záštitou SKIP ČR a Ministerstva kultury ČR

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.