20. 9. 2018 | Jaromír Orel

Skateboarding za socializmu: Dokument a exhibice ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Městská kina

Těžko, přetěžko si dnešní čtyřicátníci vybaví vzpomínky, ve kterých by se zračily siluety mladých na skateboardových prknech. Takový obrázek byl v šedi 70. a 80. let minulého století velmi nevšední. Pár nadšenců ovšem této nové zábavě zcela propadlo. A právě o nich je nový český dokument King Skate.

Kino Hvězda Uherské Hradiště jej promítne v úterý 25. 9. od 20:00, o hodinu dříve začne na ochoze kina volný předprogram. Míhat se tu budou skateři ze sdružení Skate pro život UH, archivní fotky i desky DJ Przemy.

Dokumentární film režiséra Šimona Šafránka ukazuje kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu. Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečný mejdan. Adrenalin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.