10. 9. 2013 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo čeká premiéra Dobře placené procházky

Tiskové zprávy
Sotva se herci Slováckého divadla vrátili z prázdnin, už je čeká premiéra. V sobotu 14. září se publiku poprvé představí novinka s názvem Dobře placená procházka.

Sotva se herci Slováckého divadla vrátili z prázdnin, už je čeká premiéra. V sobotu 14. září se publiku poprvé představí novinka s názvem Dobře placená procházka. „Bude to vůbec poprvé, kdy uvedeme operu, byť hodně netradiční, protože jejími autory jsou Jiří Suchý a Jiří Šlitr,“ říká ředitel divadla Igor Stránský.

Dobře placená procházka se poprvé objevila na jevišti divadla Semafor v červnu 1965 a dočkala se 64 představení. O rok později ji s mírnými změnami v závěru natočila Československá televize. Hrála se v některých evropských divadlech (Finsko, Belgie, Jugoslávie), v roce 2007 byla uvedena v pražském Národním divadle, kde ji režíroval Miloš Forman. „Příběh pojednává o manželích v rozvodu, kterým situaci ´zkomplikuje´ po tetičce zděděný milión, určený však jejich zatím nepočatému dítěti. Manželé se v naději na velké bohatství začnou usmiřovat, do toho náhle vstupuje do dveří živá Teta z Liverpoolu,“ popisuje děj ředitel Igor Stránský, jenž se tentokrát ujal i role dramaturga.

Ve Slováckém divadle novinku nastudoval režisér Radek Balaš, jenž patří k nejlepším muzikálovým tvůrcům. Uherskohradišťští diváci dodnes obdivují jeho ztvárnění Donaha! či strhující balady Cikáni jdou do nebe. „Radek Balaš je vždy připravený na sto procent. To je pro nás velmi příjemná jistota. A vzhledem k tomu, že tento muzikál už režíroval předtím v Královéhradeckém divadle, je tentokrát připravený na sto padesát procent,“ říká s nadsázkou představitelka jedné z hlavních rolí Anna Pospíchalová a vybavuje si pocity ze zhlédnutí inscenace v Národním divadle. „Byl to pro mě velký zážitek, seděla jsem v první řadě a byla jsem okouzlena. Říkala jsem si tehdy, že bych si moc ráda zahrála postavu Vanilky. No a teď hraji Tetičku z Liverpoolu a jsem za to ráda. On život ví vždycky nejlíp, která role vám patří.“

V dalších rolích se divákům představí Petr Čagánek, Klára Vojtková, Martin Vrtáček a Tomáš Šulaj, jenž si s autorem Dobře placené procházky Jiřím Suchým v úterý na koncertě v pražském Semaforu roli Pošťáka zazpíval. Pátá letošní premiéra Slováckého divadla proběhne v sobotu v 19.00 hodin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.