7. 2. 2013 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo je opět první v zemi, má nejvíc předplatitelů

Tiskové zprávy
Uherské Hradiště je nejmenším městem v republice, které vlastní stálou profesionální scénu. Může na ni být právem hrdé. Kromě mimořádných inscenací se totiž může pochlubit i nevídanou přízní diváků

Uherské Hradiště je nejmenším městem v republice, které vlastní stálou profesionální scénu. Může na ni být právem hrdé. Kromě mimořádných inscenací se totiž může pochlubit i nevídanou přízní diváků. Důkazem je počet předplatitelů. Letos je jich přes 8100, což je nejvíc v celé historii divadla, ale i nejvíc mezi všemi činoherními soubory republiky.

Loni na podzim odstartovali ve Slováckém divadle velkou kampaň, které vévodilo jediné slovo: „JSME!“ „Šlo nám o to, aby diváci věděli, že tady jsme pro ně, že jsme připraveni nabízet jim to nejlepší a že jsme pořád v dobré kondici,“ vysvětluje záměr divadelníků jejich mluvčí a herec Josef Kubáník. Všechno zafungovalo na výbornou a loňský rekord počtu předplatitelů překonali divadelníci o další stovku, až se dostali na dnešních téměř 8150. „Je to pro nás to nejlepší vysvědčení, že svoji práci děláme dobře. Jsem pyšný na to, že stojím v čele tak dobrého divadla,“ říká jeho ředitel Igor Stránský s tím, že divadlo je s pětadvaceti téměř vyprodanými předplatitelskými skupinami na samé hranici jeho kapacity.

Počet předplatitelů roste Slováckému divadlu už téměř deset let. K dnešnímu číslu se divadelníci dostali z původních 3000, což je podle časopisu Týden nejvíc mezi činoherními soubory celé republiky. „Zdá se až neuvěřitelné, že v pětadvacetitisícovém městě má místní divadlo přes 8000 předplatitelů (a jejich počty každoročně stoupají), což vede k přidávání jednotlivých představení i celých abonentních skupin. Slovácké divadlo je zároveň jedním z mála, kde bývá vyprodáno na domácí soubor, ale téměř se nechodí na takzvané hostovačky,“ napsal v obsáhlém textu Vojtěch Varyš.

Obdivem k uherskohradišťské scéně se netají ani prezident Herecké asociace Jiří Hromada, jenž osobně Slovácké divadlo před několika dny navštívil, aby kolegům blahopřál. „Tak úspěšné divadlo se hned tak nevidí. Nejenom, že v něm vznikají jedinečné inscenace, které jezdí nejlepší festivaly, ale může se pochlubit i diváckou přízní, jež u nás nemá obdoby. Smekám před Slováckým divadlem,“ prohlásil. Divadelníci si vysokou úroveň udržují. Předplatitelům už letos nabídli svérázný Cybercomics, nyní připravují psychologické drama Nora a bláznivou komedii Popel a pálenka s Květou Fialovou v hlavní roli.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.