7. 10. 2014 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo nastuduje muzikál Chicago

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo

„Všechno je připraveno, můžeme to odstartovat,“ zvolal ředitel Slováckého divadla Igor Stránský před několika dny a dal tak pokyn ke zveřejnění programu jubilejní sedmdesáté sezóny uherskohradišťské scény, která vypukne v lednu příštího roku

„Všechno je připraveno, můžeme to odstartovat,“ zvolal ředitel Slováckého divadla Igor Stránský před několika dny a dal tak pokyn ke zveřejnění programu jubilejní sedmdesáté sezóny uherskohradišťské scény, která vypukne v lednu příštího roku. Právě v tyto dny začali slováčtí divadelníci prodávat předplatné. A je velmi atraktivní.

„Podařilo se nám pro diváky zajistit ty nejlepší divadelní režiséry i opravdu velké tituly,“ raduje se ředitel, který v čele Slováckého divadla stojí téměř čtvrtstoletí. Za tu dobu se mu spolu s kolegy podařilo z regionálního divadla vybudovat respektované a v celorepublikovém měřítku uznávané těleso. „Program roku 2015 jsme našim hercům a vlastně i divákům šili doslova na míru,“ pokračuje ředitel Stránský a prozrazuje jednotlivé tituly. „Vrcholem jubilejní sezóny bude bezesporu muzikál Chicago v režii respektovaného Radka Balaše, velký zájem i publicitu si slibujeme i od Alenky v kraji divů a za zrcadlem režiséra J. A. Pitínského, či dojemného Deníku Anny Frankové, jenž nastuduje Zoja Mikotová.“ Diváci se dočkají i klasiky v podobě Shakespearova dramatu Macbeth i baladického příběhu Studna světců – obojí pod vedením ředitele Stránského. Chybět nebude ani komedie, divadelníci zvolili současnou hru Sám na dva šéfy, kterou nastuduje Michal Zetel, jemuž Igor Stránský v polovině jubilejní sezóny předá taktovku ředitele Slováckého divadla.

Herci si od atraktivní nabídky slibují i stálou přízeň diváků. „Máme nejlepší diváky na světě a připravili jsme pro ně ten nejlepší program,“ říká s úsměvem herečka Jitka Josková a představuje zároveň heslo kampaně k předplatnému Všechno nejlepší. To odkazuje nejenom k narozeninám divadla, ale také k prvotřídní skladbě titulů. V Uherském Hradišti se chlubí unikátními osmi tisíci předplatiteli z celé republiky, což je nejvíc mezi všemi činoherními divadly u nás.

Co uvede Slovácké divadlo v roce 2015

Studna světců

Tragikomická balada o dvojici starých, slepých žebráků, kteří prohlédnou poté, co jim potulný světec zázra ně vrátí zrak. Inscenaci s hudebními a tanečními prvky irského folklóru připraví tým režiséra Igora Stránského.

Sám na dva šéfy

Bláznivá komedie o muži, který musí obsloužit dva šéfy najednou. Hra měla premiéru v roce 2011 v londýnském Národním divadle a rázem se stala hitem. Recenzentem New York Times pak byla označena za nejlepší komedii počátku našeho století. Pro diváky Slováckého divadla ji nastuduje režisér Michal Zetel.

Deník Anny Frankové

Křehký a jímavý příběh německé židovské dívky „Anne“ Frank, jejíž posmrtně vydaný deník se stal nejčtenější knihou na světě. O jevištní podobu se postará režisérka Zoja Mikotová, která v Uherském Hradišti už připravila například dojemného Oskara a růžovou paní.

Macbeth

Jedna z nejslavnějších tragédií doposud nepřekonaného Williama Shakespeara, v níž autor svým současníkům odhaloval běsy lidské duše a jimž dodnes ukazuje, jak se v člověku rodí zlo. Světovou klasiku na jeviště přivede ředitel Igor Stránský.

Alenka v kraji divů a za zrcadlem

Putování malé Alenky tajemnou říší plnou překvapení bude jedním z nejočekávanějších titulů roku 2015. Nejenom pro světoznámé dílo převedené na jeviště, ale proto, že režie se ujme jedna z nejvýraznějších divadelních osobností posledních desetiletí Jan Antonín Pitínský.

Chicago

Slavný muzikál o vězněných a posléze osvobozených kabaretních zpěvačkách a bezskrupulózním advokátovi proslavil především šesti Oscary oceněný film s Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger a Richardem Gerem. Ve Slováckém divadle jej nastuduje mistr muzikálů Radek Balaš, jenž s uherskohradišťskými divadelníky připravil například muzikál Donaha!

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.