1. 2. 2021 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo odvysílá další inscenace, tentokrát v televizi

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo
Fotogalerie

Pandemie koronaviru už čtvrtý měsíc znemožňuje divadelníkům uherskohradišťské scény hrát. Aby zůstali v kontaktu s diváky, odvysílali na svém facebookovém profilu téměř dvě desítky záznamů, které viděly desetitisíce diváků.

„Uvědomujeme si, že především starší generace se na ně ale dívat nemohla, protože facebook nevlastní a rádi bychom s tím něco udělali. Rozhodli jsme se tedy, že další čtveřici inscenací odvysíláme pro naše seniory, a to ve spolupráci s televizí TVS,” představuje novinku herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Diváci se tak mohou od soboty 6. února těšit na tituly, které v divadle patřily k nejnavštěvovanějším. „Záměrně jsme vybírali takzvanou českou klasiku, která je u starší generace velmi oblíbená. Volba tak padla na Tylovu Fidlovačku v režii Michala Zetela, dále uvedeme dvě díla Aloise Jiráska - Vojnarku a Lucernu, obě režíroval Igor Stránský a posledním titulem je nejúspěšnější inscenace naší Malé scény Autista, která vznikla rovněž pod režijním vedením Michala Zetela,” vyjmenovává Josef Kubáník.

„Spolupráce se Slováckým divadlem si vážím dluhodobě a teď jsem moc rád, že je to právě naše televize, díky které si diváci mohou připomenout atmosféru úspěšných a oceňovaných inscenací,” říká ředitel televize TVS Jan Dudek. Všechny sobotní záznamy začnou v 18.00 hodin.

Fidlovačka, kterou divadelníci uvedou už tuto sobotu, vznikla při příležitosti oslav 100. výročí založení Československa. V inscenaci, kde zazní píseň Kde domov můj, se představí téměř celý soubor Slováckého divadla, za zmínku stojí i fakt, že na jevišti hraje živá kapela.

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.