15. 4. 2013 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo pomáhá Vaškovi

Tiskové zprávy
Uherskohradišťský region žije v posledních dnech příběhem třiadvacetiletého Václava Šůstka, který při tréninku přemetů stylu free running ochrnul. Jeho přátelé se rozhodli uspořádat sbírku plastových uzávěrů na PET lahve, aby rodině mladého muže pomohli s rekonstrukcí domu a s nákupem cvičebních strojů. K celé akci se teď originálním způsobem přidalo i Slovácké divadlo

Uherskohradišťský region žije v posledních dnech příběhem třiadvacetiletého Václava Šůstka, který při tréninku přemetů stylu free running ochrnul. Jeho přátelé se rozhodli uspořádat sbírku plastových uzávěrů na PET lahve, aby rodině mladého muže pomohli s rekonstrukcí domu a s nákupem cvičebních strojů. K celé akci se teď originálním způsobem přidalo i Slovácké divadlo.

„Vašek je super kluk, znám jej osobně, cvičili jsme spolu,“ potvrzuje herečka Jitka Josková, jež se sama bojovým sportům věnuje. „Je mi líto, co se stalo a rozhodně budu s kolegy hledat způsob, jak mu pomoct,“ nechala se slyšet. Nápad se zrodil během několika následujících minut.

„1. května budeme hrát Oskara a růžovou paní. Není to náhoda. 1. máj je lásky čas, a to i lásky k bližním. Celé představení ten večer proto věnujeme Vaškovi a na jeho konci pro něj zkusíme vybrat alespoň zlomek finančních prostředků, které jeho rodina tolik potřebuje,“ říká herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník a vysvětluje, jak na to herci půjdou.

„Uspořádáme dražbu originálních dárků nejenom od našich herců, ale i od dalších známých osobností. Kromě Květy Fialové, kterou Vaškův příběh hodně zasáhl a ve zmiňované inscenaci hraje titulní roli, do ní věnují předměty i Naďa Konvalinková, Ondra Brzobohatý, Jan Přeučil a další osobnosti,“ dodává Josef Kubáník. O vstupenky je obrovský zájem, drtivá většina je už beznadějně vyprodána, divadelníci proto uvažují ještě o jednom podobném představení. „Uvidíme, jak všechno dopadne. Nebráníme se zopakování v červnu,“ uvažuje Josef Kubáník.

Herci Slováckého divadla pomáhají potřebným často. Spolupracují přitom s velkými společnostmi, ať jde o Člověka v tísni, Lékaře bez hranic, Unicef a další. Zapojili se do velké sbírky na pomoc obětem zemětřesení na Haiti, stejně jako do sbírkové akce Pomozte dětem. Zároveň ale podporují i projekty v regionu. Dražba dárků slavných osobností po představení Oskara a růžové paní 1. května za účasti Květy Fialové a herců Slováckého divadla je jedním z nich.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.