29. 3. 2013 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo potvrdilo postavení nejlepšího divadla v regionu

Tiskové zprávy
Po ovládnutí nominací na prestižní ceny Českého divadla, mají ve Slováckém divadle další důvod k radosti. Nadační fond Alfréda Radoka zveřejnil nominace na Ceny Alfréda Radoka, kde uherskohradišťské divadlo získalo rekordních devět nominací. Potvrdilo tak postavení nejlepšího divadla v regionu

Po ovládnutí nominací na prestižní ceny Českého divadla, mají ve Slováckém divadle další důvod k radosti. Nadační fond Alfréda Radoka zveřejnil nominace na Ceny Alfréda Radoka, kde uherskohradišťské divadlo získalo rekordních devět nominací. Potvrdilo tak postavení nejlepšího divadla v regionu.

„Je to dobrá zpráva pro všechny, kteří našemu divadlu věří a fandí mu,“ neskrýval radost ředitel Igor Stránský, kterému dává informace další argument pro politiky, jež rozhodují o financování uherskohradišťské scény. „Devět nominací jsme ještě nikdy v historii nezískali,“ raduje se Stránský a vyjmenovává kategorie. „Největší radost nám dělá nominace na divadlo roku, ale fantastické jsou i všechny ostatní, ať jde o výpravu, hudbu, inscenaci roku a herecké výkony,“ dodává ředitel.

Mezi nejčastěji zmiňovanými inscenacemi je Kalibův zločin režiséra Pitínského a Oskar a růžová paní v režii Zoji Mikotové. „Hrát umírajícího desetiletého kluka bez lákavého dojení slz a bez stopy sentimetu, transvestitně se nepitvořit, odhadnout přesnou míru jemných poloh a nuancí citovosti, a smířit tu nespravedlnost s Bohem, to zvládl Kubáník mistrovsky,“ napsal například o nominaci pro Josefa Kubáníka v roli Oskara na nejlepší mužský herecký výkon divadelní recenzent J. P. Kříž. Zároveň přidává i zdůvodnění nominace Kalibova zločinu na titul Inscenace roku. „Obrázek odrážející věrně a ve vší hrůze cestu k vraždě obrátil Pitínský prostředky ryze divadelními v příběh - legendu a mýtus; v existenciální drama reflektující životní rozpory v rozpětí od drsné krásy krajiny až k expresivitě vztahů lidí schopných sobě i jiným strojit peklo na zemi.“

A jak budou úspěch v Hradišti slavit? „Prací,“ usmívá se ředitel a zároveň i režisér Igor Stránský. „Už 13. dubna budeme mít premiéru komedie Popel a pálenka s Květou Fialovou v hlavní roli a podle zájmu diváků to vypadá na další žádaný titul. Nechceme diváky zklamat, naopak si přejeme, aby na nás byli pořád pyšní,“ uzavírá uherskohradišťský principál.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.