12. 11. 2018 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo pro děti připravilo muzikál o bylinkách

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo
Fotogalerie

Muzikál Anička a bylinkové kouzlo - to je název titulu určeného nejmenším divákům, který měl premiéru v neděli 11. listopadu ve Slováckém divadle.

Muzikál pro celou rodinu s názvem Anička a bylinkové kouzlo napsali speciálně pro uherskhradišťské herce Josef Fojta a Emanuel Míšek. “Děti čeká příběh Aničky, která objeví svět bylinek a musí se postavit svému tátovi, aby zachránila bylinkám jejich louku. Aniččin táta se totiž na louce chystá stavět obchodní centrum,” prozrazuje děj novinky její dramaturgyně Iva Šulajová s tím, že ke slovu se dostanou kouzla, díky kterým samozřejmě všechno dobře dopadne. Největší prostor v muzikálu bude věnovaný písničkám, při té příležitosti se děti mohou těšit i na CD, které bude slavnostně pokřtěno při nedělní premiéře.

“Ve Slováckém divadle budu hrát v pohádce poprvé. Ale s dcerkou chodíme do divadla poměrně často, a tak znám reakce její i ostatních dětí z pozice diváka. A to miluju. Ráda sedám na balkoně a koukám nejen na jeviště, ale i na děti dole v sále. Baví mě to, dojímá mě to. Matyldě jsou skoro tři roky je tedy onou cílovou skupinou naší nové pohádky. Poprvé bude v hledišti a já na jevišti. Nemůžu se dočkat, až budu vyprávět pohádku takovým skoro čtyřem stovkám Matylek,” těší se představitelka titulní role Klára Vojtková.

Vedle ní se děti mohou těšit i na Pavla Hromádku, Jitku Hlaváčovou, Martina Vrtáčka, Terezu Novotnou a další herce, na inscenaci spolupracoval i Josef Somr. Režisérem je Jakub Maceček, který se slováckými divadelníky před časem nastudoval oblíbenou pohádku Zmatky kolem Katky, výpravu vytvořila Eva Jiřikovská a choreografie se zhostila Jitka Hlaváčová. Nedělní premiéra ve 14.00 je už beznadějně vyprodaná, pro velký zájem divadelníci zahrají další předtavení v 17.00 hodin a v prodeji jsou i vstupenky na vánoční reprízu, která připadne na 26. prosince.

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.