29. 1. 2019 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo uvádí grotesku vesmírného rozměru Kosmické jaro

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo
Fotogalerie

Groteskně-nostalgickou hru vesmírného rozměru Kosmické jaro uvede v sobotu 2. února v premiéře Slovácké divadlo. Režie se ujal ředitel divadla Michal Zetel. 

„Jedná se v podstatě o grotesku, která k divákovi promlouvá v několika rovinách. Autor Ladislav Smoček pracuje podobně jako Čechov a Shakespeare a ve své tvorbě spojuje vysoké s nízkým. Hra napsaná v roce 1969 byla už ve své době velmi vizionářská,“ uvedl Michal Zetel.

Kosmické jaro českého spisovatele, dramatika, divadelního režiséra a spoluzakladatele legendárního pražského Činoherního klubu Ladislava Smočka u nás bylo dosud uvedeno jen dvakrát, a to vždy v Činoherním klubu v autorově režii. První uvedení mimo jeho „domovskou“ scénu bude ve Slováckém divadle. Název je inspirovaný obrazem světoznámého abstraktního malíře Františka Kupky.

„Hra nabízí takřka čechovovské existenční otázky. Otázky po smyslu lidského životního úkolu si klade majitel domu na sklonku života, mladí lidé na začátku produktivního života, postavy nejrůznějších věků i profesí. V defilé postav se relativizuje čas a prostor, historická společenská zkušenost i rozumové poznání člověka,“ doplnila dramaturgyně novinky Iva Šulajová.

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.