8. 4. 2013 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo uvádí novou komedii s Květou Fialovou

Tiskové zprávy
Slovácké divadlo připravuje další lahůdku s legendou českého divadla a filmu Květou Fialovou. V sobotu 13. dubna bude mít premiéru komedie Bena Ahlforse s názvem Popel a pálenka. Třiaosmdesátiletá herečka vytvoří hlavní roli čerstvé vdovy Věry Malmgrenové

Slovácké divadlo připravuje další lahůdku s legendou českého divadla a filmu Květou Fialovou. V sobotu 13. dubna bude mít premiéru komedie Bena Ahlforse s názvem Popel a pálenka. Třiaosmdesátiletá herečka vytvoří hlavní roli čerstvé vdovy Věry Malmgrenové.

O čem novinka pojednává? Věře umřel manžel. Na smutečním obřadu se však dějí věci. Vdova zničehonic popadne urnu a zmizí domů. Tam se vzápětí přiřítí i povedené příbuzenstvo. Aniž by tušilo, že je maminka ve vedlejší místnosti, vymyslí plán, jak ji zbavit svéprávnosti a připravit o luxusní byt. Všechno však dopadne úplně jinak díky jednomu nečekanému telefonátu. „Kde by mě před pěti lety napadlo, že se mi jednou cestou do Uherského Hradiště změní život,“ přemýšlí jedna z nejobdivovanějších českých hereček Květa Fialová, která se po jedné návštěvě slovácké scény spřátelila s hercem Josefem Kubáníkem natolik, že už s ním a jeho kolegy ve Slováckém divadle zkouší už třetí inscenaci. Mimochodem – spolupráce s ním byla hereččinou jedinou podmínkou.

„Po vážných a filozofických hrách Haroldovi a Maude a Oskarovi a růžové paní jsme vsadili na ryzí komedii plnou omylů a záměn, i když místy poněkud černou,“ říká ředitel a režisér novinky Igor Stránský, jenž zmiňovanou inscenaci Harold a Maude režíroval a Květa Fialová za ztvárnění titulní role získala Thálii. „Popel a pálenka je hrou pro velké herečky. Je mi ctí, že po Jaroslavě Adamové a Jiřině Bohdalové je Květa Fialová třetí představitelkou Věry u nás a že je to právě ve Slováckém divadle,“ dodává režisér Igor Stránský a dodává: „Diváci budou překvapení, v jak výtečné kondici paní Fialová ve svém věku pořád je. Zároveň ale musím pochválit všechny ostatní kolegy napříč profesemi. Opět dokázali, že jsou nejenom skvělými divadelníky, ale také partou, co drží pohromadě.“

V komedii Popel a pálenka se kromě jmenované herecké dvojice představí i Jaroslava Tihelková, Monika Horká, Alžběta Kynclová, Vladimír Doskočil a Jiří Hejcman. Hudba je dílem Karla Cóna, autorem výpravy jsou Lukáš a Miroslav Malinovi. Premiéra proběhne 13. dubna od 19.00 hodin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.