15. 1. 2013 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo uvede Cybercomics Egona Bondyho

Tiskové zprávy
Uherskohradišťské Slovácké divadlo se i v novém roce drží ideje nevsázet pouze na osvědčené tituly a nabízí divákům mnohdy i provokativní tituly. Jedním z nich bude i Cyercomics Egona Bondyho v dramatizaci Romana Sikory. Divadelníci jej uvedou už tuto sobotu od 19.00 hodin. Režisérem novinky je Jakub Maceček

Uherskohradišťské Slovácké divadlo se i v novém roce drží ideje nevsázet pouze na osvědčené tituly a nabízí divákům mnohdy i provokativní tituly. Jedním z nich bude i Cybercomics Egona Bondyho v dramatizaci Romana Sikory. Divadelníci jej uvedou už tuto sobotu od 19.00 hodin. Režisérem novinky je Jakub Maceček.

"Jsem rád, že máme publikum, které po uvedení neznámého titulu neodchází z divadla, ale je rádo, že mu objevujeme jiný svět divadla, který by jinde nepoznalo," chválí uherskohradišťské diváky ředitel Slováckého divadla Igor Stránský a připomíná například inscenace Modré květy, Mein Faust. Pod oběma jmenovanými je podepsaný Jakub Maceček, jenž tentokrát vsadil na Bondyho Cybercomics a obklopil se stejným týmem spolupracovníků, tedy scénografem Miloslavem Fekarem, autorkou kostýmů Evou Jiřikovskou a hudebníkem Mariem Buzzi.

"Hlavní hrdinka Vera se živí jako prvotřídní hacker, jednoho dne ji na tajnou práci najme globální mafiánská firma, čímž se Vera záhy ocitne na seznamu lidí určených k likvidaci," prozrazuje děj novinky dramaturg Libor Vodička. "Inscenace ale nechce podat pochmurný obraz pokleslého světa zločinu, v hravé a groteskní formě se trefuje do živého tématu současnosti, jímž je dokonaná fúze zločinu a globální ekonomiky," dodává dramaturg.

Hlavní roli Very svěřil režisér Kláře Vojtkové. Po Modrých květech jde už o jejich druhou spolupráci. Mladá herečka přiznává, že se na Jakuba Macečka a jeho novinku moc těšila. Proč? "Protože se odvážně pouští do neprobádaných textů, témat, žánrů a i samotná práce byla dost napínavá. A protože výsledek jeho práce, mě i jako diváka vždycky bavil svou barvitostí, divadelností. Asi to bude tím, že neklade žádné hranice své i herecké fantazii a tedy i sebetrhlejším nápadům," nechala se slyšet Klára Vojtková. V ostatních rolích se představí například Alžběta Kynclová, Jitka Josková, Zdeněk Trčálek a další herci slovácké scény. Premiéra inscenace Cybercomics proběhne 19. ledna od 19.00 hodin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.