5. 6. 2013 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo vytahuje komediální trumf Nájemníky

Tiskové zprávy
V uherskohradišťském Slováckém divadle se schyluje k poslední premiéře probíhající divadelní sezóny. Herci pod vedením režiséra Zdeňka Duška připravili bláznivou komedii Nájemníci

V uherskohradišťském Slováckém divadle se schyluje k poslední premiéře probíhající divadelní sezóny. Herci pod vedením režiséra Zdeňka Duška připravili bláznivou komedii Nájemníci. První diváci ji uvidí v sobotu 8. června od 19.00 hodin.

„Nájemníci svým stylem humoru navazují na velmi úspěšnou komedii 1+2=6, kterou máme na repertoáru už sedmým rokem a blíží se ke sté repríze. Byl bych moc rád, kdyby si novinku diváci oblíbili stejně,“ přeje si ředitel divadla Igor Stránský. Naděje, že se jeho slova naplní, je poměrně velká. Nájemníky napsal Michael Cooney, což je syn autora 1+2=6 Raye Coonyho, mají stejně bláznivou zápletku a pracuje na nich téměř totožné složení herců. „Je to neuvěřitelně vtipná komedie,“ potvrzuje představitel kontrolora sociálního úřadu Jenkinse David Vaculík. „Když jsme ji s kolegy četli poprvé, řehtali jsme se jak koně a několikrát jsme museli přerušit zkoušku.“

O čem novinka Slováckého divadla vypráví? Hlavním hrdinou je nezaměstnaný Erik Swan, který přišel na způsob, jak neoprávněně čerpat sociální dávky. Jeho lži mu ale začnou přerůstat přes hlavu a on se rozhodne se vším skoncovat. Netuší však, že je to teprve začátek. Jeden telefonát pak roztočí kolotoč nedorozumění, omylů a záměn, kdy na konci nikdo neví, kdo je kdo. „Sám budu několikrát prohlášen za mrtvého a pokaždé se na jeviště vrátím. Jednou dokonce jako žena,“ usmívá se představitel jedné z hlavních rolí Zdeněk Trčálek, který se blýsknul i ve zmiňované hře 1+2=6, když za ztvárnění taxikáře Johna dostal od diváků cenu popularity za nejlepší mužský herecký výkon.

Režisér Zdeněk Dušek, jenž je jedním z tvůrců známého seriálu Tv Nova Comeback a jenž má se sitcomovým herectvím zkušenosti, odsadil do hlavní role Jiřího Hejcmana, v dalších postavách se kromě jmenovaných divadelníků představí Tereza Novotná, Pavel Hromádka, Alžběta Kynclová, Josef Kubáník a další. Dramaturgyní je Iva Šulajová, scéna pochází od Jaroslava Máčala, kostýmy vytvořila Kateřina Hájková.

Zájem o novinku uherskohradišťského divadla je už před premiérou tak obrovský, že nejenom premiéra, ale i dalších osm repríz je téměř vyprodáno. Divadelníci tak na program operativně zařadili jednu mimořádnou reprízu, proběhne ve čtvrtek 27. června.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.