29. 1. 2014 | Josef Kubáník

Slovácké divadlo získalo dvě nominace na Thálii!

Tiskové zprávy
Hned dvěma nominacemi na nejprestižnější herecké ocenění v zemi Thálii se může pochlubit uherskohradišťské Slovácké divadlo. Na středeční tiskové konferenci konané v pražském Národním divadle to oznámili zástupci Herecké asociace

Hned dvěma nominacemi na nejprestižnější herecké ocenění v zemi Thálii se může pochlubit uherskohradišťské Slovácké divadlo. Na středeční tiskové konferenci konané v pražském Národním divadle to oznámili zástupci Herecké asociace. Jména slováckých herců, jež se probojovali mezi ty nejúspěšnější u nás, zní: Tereza Novotná a Tomáš Šulaj.

„Jsem hrdý na to, že stojím v čele tak úspěšného divadla,“ neskrýval pýchu na své herce jejich principál Igor Stránský. Komise udělující respektovanou cenu byla nadšená především z inscenace režiséra Martina Františáka Nora a rozhodla, že mezi nejlepší herecké výkony loňského roku jednoznačně patří ty, které odvedli oba představitelé hlavních rolí.

Tomáš Šulaj (hraje advokáta Helmera) se dočkal širší nominace, jeho kolegyně jako představitelka titulní role je dokonce mezi třemi nejlepšími. „Moc mě to potěšilo, vyhrkly mi slzy radosti. Tím se zhmotnily všechny emoce, které mě provázejí od samého začátku zkoušení Nory. Zkrátka jsem si řekla, že mi ten rok 2014 pěkně začíná,“ prohlásila bezprostředně poté, co se o nominaci dozvěděla, Tereza Novotná.

O mimořádně kvalitní inscenaci vypovídá i hostování uherskohradišťského divadla v Praze minulý týden. Ibsenův příběh si v jejich podání nenechaly ujít nejznámější české herecké hvězdy, které po skončení představení na prknech Divadla v Dlouhé aplaudovaly několik minut ve stoje. „Zážitek. Jedním slovem zážitek,“ nechal se slyšet prezident Herecké asociace Jiří Hromada. Zda to bude stačit na zisk skleněné trofeje z dílny Bořka Šípka, se ukáže na konci března, kdy budou Thálie na prknech pražského Národního divadla předány. „Ať už to dopadne jakkoliv, Slovácké divadlo se opět zapsalo mezi ty nejlepší.“ uzavírá ředitel Igor Stránský.

Thálie ve Slováckém divadle

Uherskohradišťská scéna se zatím chlubí dvěma Tháliemi. Tu první v roce 2006 vybojoval jako jediný zástupce regionu v muzikálové kategorii Tomáš Šulaj. Získal ji za mimořádné ztvárnění postavy Jerryho v muzikálu Donaha!. Díky obrovské popularitě mezi diváky je muzikál i po více jak sto reprízách pořád na repertoáru divadla, téměř vyprodaná je i repríza 5. března.

Druhá Thálie pak zamířila do rukou legendární české herečky Květy Fialové, jež ji získala za jedinečné pojetí postavy Maude v černé komedii Harold a Maude. „Prožívám nejkrásnější léta svého života. Děkuji, že tuto krásnou roli mohu hrát. A jsem šťastná, že je to právě na prknech Slováckého divadla. To je totiž moje divadlo Národní,“ prohlásila na prknech Zlaté kapličky Květa Fialová v březnu 2011. Kromě obou jmenovaných herců se uherskohradišťské divadlo dočkalo několika dalších nominovaných umělců.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.