10. 5. 2013 | Kateřina Kamrlová

Slovácké muzeum k Mezinárodnímu dni muzeí 2013

Pozvánky
V pátek 17. května 2013 bude v rámci Mezinárodního dne muzeí hlavní budova Slováckého muzea a všechny jeho objekty volně přístupné v čase 9.00–12.00, 12.30–17.00 hodin. Odborní pracovníci budou po celý den k dispozici zájemcům o problematiku z oboru archeologie, etnografie, historie a dějin umění

V pátek 17. května 2013 bude v rámci Mezinárodního dne muzeí hlavní budova Slováckého muzea a všechny jeho objekty volně přístupné v čase 9.00–12.00, 12.30–17.00 hodin. Odborní pracovníci budou po celý den k dispozici zájemcům o problematiku z oboru archeologie, etnografie, historie a dějin umění.

Zpřístupněny budou i muzejní fondy. V tento den je pro milovníky regionální historie prodloužena otevírací doba muzejní knihovny, v jejímž průběhu mohou nahlédnout do regionálních periodik vydaných na konci 19. století a seznámit se s bohatým knihovním fondem. Zájemci se dále mohou obeznámit s historickými i novodobými fotografiemi z rozsáhlého fondu fotoarchivu, který čítá asi 70 tisíc snímků. Současně je možno zhlédnout historické videosnímky.

Na sobotní dopoledne 18. května 2013 pak připravilo Slovácké muzeum v Uherském Hradišti další z akcí k Mezinárodnímu dni muzeí, a to 11. ročník cykloturistického výletu tentokrát na téma „Po Mikroregionu Dolního Poolšaví“. Účastníci navštíví Panský dvůr a Památkový domek v Kunovicích a Potomákovo muzeum lidových krojů v Popovicích (vše s krátkým výkladem). Účastníci výletu jsou zváni na mini-jarmark a regionální kolo dětského verbuňku v Popovicích nebo do zdejšího přírodního areálu Bukovina. Sraz cyklistů v 9.00 hodin před budovou Slováckého muzea ve Smetanových sadech. Akce se uskuteční jen za příznivého počasí.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.