28. 8. 2013 | Kateřina Kamrlová

Slovácké muzeum ke Dnům evropského dědictví

Tiskové zprávy
Dny evropského dědictví (EHD – European Heritage Days) jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí

Dny evropského dědictví (EHD – European Heritage Days) jsou významnou celoevropskou kulturně poznávací, společenskou a výchovnou akcí. Konají se každým rokem v měsíci září a jejich cílem je zpřístupnění nejzajímavějších památek všech druhů: architektonické, archeologické, sakrální, muzea, galerie, knihovny a další prostory, v nichž jsou uchovávány sbírkové fondy movitého kulturního dědictví. V České republice budou letos zahájeny v sobotu 7. září 2013 v Olomouci a jsou zarámovány národním tématem „Památky v novém světle“. V souvislosti se Dny evropského dědictví jsou pořádány nejrůznější doprovodné akce, přednášky, koncerty, městské slavnosti a další kulturní programy. K této významné události se v Uherském Hradišti ve dnech 7. a 8. září 2013 tradičně připojuje se svými programy i Slovácké muzeum. Jeho památkově chráněné objekty (hlavní budova Slováckého muzea ve Smetanových sadech, Galerie Slováckého muzea v Otakarově ulici a Památník Velké Moravy ve Starém Městě) jsou oba dny volně přístupné od 9.00 do 17.00 hodin.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.