12. 4. 2013 | Jaromír Orel

Šmejdi: Zaostřeno na populární zájezdy s obědem zdarma

Tiskové zprávy
Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Manipulace, nátlak, ponižování, agrese, lži. To vše slouží jedinému: donutit bezbranné staré lidi k nákupu předraženého zboží

Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Manipulace, nátlak, ponižování, agrese, lži. To vše slouží jedinému: donutit bezbranné staré lidi k nákupu předraženého zboží… Nový český investigativní dokument režisérky Sylvie Dymákové Šmejdi, který si posvítil na známé prodejní akce zaměřené na seniory, promítne kino Hvězda Uherské Hradiště ve čtvrtek 18. 4. v 18.30 a v sobotu 20. 4. v 17.00 hodin. Senioři nad 65 let mají vstup na projekce zdarma!

Senioři ze svých nuzných důchodů splácí horentní sumy za často nekvalitní produkty. Někteří z nich se dušují, že už na žádnou akci nikdy nepojedou, jiní to nevydrží a jedou znovu. Co je žene? Zvědavost? Samota? Nebo závislost? Autorky tohoto filmu rok v převleku navštěvovaly akce, kde se důchodcům vymývají mozky a kde mladí lidé nejsou vítáni. Vedle autentických záběrů z předváděcích akcí a výpovědí poškozených seniorů přináší dokument i pohled psycholožky, právníka a dalších odborníků. Film již v době dokončování vzbudil zasloužený rozruch, protože nezkušenosti, důvěřivosti a určité závislosti seniorů zneužívají v Česku desítky firem.

http://www.mkuh.cz
http://www.aerofilms.cz/filmy/film/?id=222

kino Hvězda, čtvrtek 18. 4. 18.30 hod., sobota 20. 4. 17.00 hodin.
senioři nad 65 let zdarma!, jinak 70 Kč
ČR 2013 / 74 min.
Režie: SILVIE DYMÁKOVÁ

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.