15. 5. 2014 | Eliška Kohelová

Spadly z nebe. Fragmenty letounů sestřelených nad Slováckem v roce 1944

Tiskové zprávy
V neděli 18. května 2014 bude pro veřejnost zpřístupněna výstava „Spadly z nebe. Fragmenty letounů sestřelených nad Slováckem v roce 1944“. Výstava se návštěvníkům snaží představit alespoň část toho, co se podařilo zachránit z letounů, které byly sestřeleny nad tímto regionem přesně před 70 lety

V neděli 18. května 2014 bude pro veřejnost zpřístupněna výstava „Spadly z nebe. Fragmenty letounů sestřelených nad Slováckem v roce 1944“. Výstava se návštěvníkům snaží představit alespoň část toho, co se podařilo zachránit z letounů, které byly sestřeleny nad tímto regionem přesně před 70 lety. Mezi nejznámější případ patří bombardovací letoun Boeing B-17G Flying Fortress americké armády, který byl sestřelen 7. 7. 1944 a dopadl na Velehradě. Z jedenáctičlenné posádky se tehdy zachránilo deset mužů.

V Leteckém muzeu Kunovice se mohou návštěvníci v rámci výstavy seznámit i s příběhy některých letců, jež zahynuli během 2. světové války. K vidění budou i běžně používané věci, mezi které patřila například německá plynová maska Luftschutz, helma Luftschutz, německé navigační pravítko Dreieckreichner 2, letecká mapa USAAF z roku 1944 a výstroj letců obou válčících stran.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.