4. 10. 2018 | Jaromír Orel

Spisovatel Josef Formánek o pralese a Úsměvech ve Hvězdě

Tiskové zprávy
Městská kina

Příznivci literatury a filmu v Uherském Hradišti se mohou těšit na návštěvu spisovatele Josefa Formánka, autora knihy a předlohy k filmu Úsměvy smutných mužů. Formánek nejdříve v kině Hvězda ve středu 10. 10. od 18:30 představí prales indonéského Siberutu, šamany, rituály i svou novou knihu. Ve čtvrtek od 20:00 pak delegace ve složení Josef Formánek, režisér Dan Svátek a dramaturg Jan Gogola uvedou projekci úspěšného filmu Úsměvy smutných mužů.

Josef Formánek je český prozaik, reportér, redaktor a cestovatel. V roce 1992 založil společně s Miroslavem Urbánkem geografický magazín Koktejl. Téměř třináct let působil jako jeho šéfredaktor a díky své práci procestoval přes třicet zemí světa, z nichž ho nejvíce ovlivnil ostrov tropický deštný ostrov Siberut v Indonésii. Stál také u zrodu časopisů Oceán, Everest, Fénix, Kleopatra, Nevěsta a časopisu pro děti Říše divů. Dnes se Formánek věnuje výhradně spisovatelské činnosti. Doposud napsal pět knih.

Středeční cestovatelskou besedu zahájí diashow o Siberutu. Následovat bude filmový dokument o místních, mentawaiských šamanech, jejich způsobu léčení, komunikaci s duchy zemřelých předků v transových tancích a jejich dalších prastarých rituálech, obřadech a mýtech. Program uzavře autorské čtení z poslední knihy Josefa Formánka "Dvě slova jako klíč - pasáže o umírání a mystériu samotné smrti" a debata s diváky s autogramiádou.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.