6. 9. 2013 | Martina Gogolová

Tahák pro středoškoláky

Pozvánky
Její pastorkyňa Gabriely Preissové je vedle Maryši bratří Mrštíků jedním z mála českých dramat z venkovského života, které díky nadčasovému tématu osloví i současného diváka. Zároveň je i jedním z literárních děl, která se často objevují na seznamu literárních děl k maturitní zkoušce

Její pastorkyňa Gabriely Preissové je vedle Maryši bratří Mrštíků jedním z mála českých dramat z venkovského života, které díky nadčasovému tématu osloví i současného diváka. Zároveň je i jedním z literárních děl, která se často objevují na seznamu literárních děl k maturitní zkoušce.

Divadelní soubory Dohráli jsme a Babinec ze ZUŠ Uherské Hradiště pod vedením Hany Nemravové a Olgy Strašákové vytvořily komorní adaptaci této hry Gabriely Preissové, nazvanou Jenůfka. Kontrast postupů současného moderního divadla a folklórních prvků vytváří zajímavé napětí, které diváci přijali s velkým ohlasem při premiéře a několika reprízách už počátkem léta. Hlavní roli hraje Andrea Pelechová, ostatních postav se ujali Gabriela Daňková, Markéta Poláčková, Jan Hoferek, Matěj Nemrava a další žáci LDO UH.

Pod patronací Klubu kultury a divadelního souboru Skivésky bude hra uvedena od úterka 10.9. do pátku 13.9., vždy v 19:00, na Půdě Reduty. Více na www.zusuh.cz.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.