6. 6. 2013 | Kateřina Kamrlová

Tematické prohlídky Uherského Hradiště s průvodcem

Pozvánky
Akci pořádá město Uherské Hradiště ve spolupráci se Slováckým muzeem. Královským městem Uherské Hradiště Vás provede historička PhDr. Blanka Rašticová. Prohlídky jsou zdarma

Akci pořádá město Uherské Hradiště ve spolupráci se Slováckým muzeem. Královským městem Uherské Hradiště Vás provede historička PhDr. Blanka Rašticová. Prohlídky jsou zdarma.

Program

Sobota 15. června 2013, 15:00 hod. – Za památkami a historií královského města

Historička PhDr. Blanka Rašticová vás seznámí s nejvýznamnějšími stavebními a umělecko-historickými památkami v historickém jádru města. Projdete se po trase někdejší královské silnice, zastavíte se nejen u nejstaršího domu na Masarykově náměstí, ale také u nejstarší dochované stavby ve městě, dozvíte se, proč byla Stará radnice postavena v Prostřední ulici či které památky připomínají zhoubné morové epidemie. Sraz účastníků u kaple sv. Šebestiána na Palackého náměstí.

Úterý 18. června 2013, 17:00 hod. – Vojenské dějiny města

Zájemcům o dějiny středověké a barokní pevnosti Uherské Hradiště, která dokázala odolat řadě nepřátelských nájezdů a nikdy nebyla vojensky dobyta, je určena prohlídka vedená po obvodu někdejší vnitřní kamenné hradby. Kromě pozůstatků středověké hradební zdi zhlédnete Matyášovu bránu, základy válcové věže a také méně známý půdorys barokního bastionu. Sraz účastníků u kaple sv. Šebestiána na Palackého náměstí.

Čtvrtek 20. června 2013, 20:00 hod. – Tajuplné Hradiště

Netradiční a zcela ojedinělá noční prohlídka vám umožní návštěvu podzemí františkánského kláštera i jeho barokního refektáře, dále interiéru farního kostela sv. Františka Xaverského a také barokních jezuitských sklepů, kde dnes sídlí Galerie slováckých vín. Součástí prohlídky bude seznámení s pověstmi, které vyprávějí o našem městě. Sraz účastníků na Mariánském náměstí u mariánského sloupu.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.