3. listopadu 2014, Tiskové zprávy, Slovácké divadlo

Na nejmenší diváky čeká v Hradišti Nezbedná pohádka

Na nejmenší diváky čeká v Hradišti Nezbedná pohádka

Po dvou letech se ve Slováckém divadle pustili do novinky určené nejmenším divákům. Režisér David Vacke spojil dva známé Ladovy příběhy a vznikla tak Nezbedná pohádka, která bude mít v neděli 9. listopadu od 15.00 hodin premiéru.

„David Vacke se v Nezbedné pohádce zaměřil na klasické pohádkové postavy, které se ale až tak klasicky neprojevují. Honza není hloupý, ale líný, drak není strašlivý, ale ustrašený, princezna není žádná křehotinka, ale hodně statečná holka. Chybět nebude ani Kašpárek, známý to pohádkový průvodce, který ledasco pomůže vyřešit,“ říká dramaturgyně Iva Šulajová a dodává zároveň, že ve jmenovaných postavách se představí Petr Čagánek, Alžběta Kynclová a David Macháček. Diváci se ale samozřejmě mohou těšit i na další herce uherskohradišťské scény.

„Byl bych rád, kdyby naše pohádka zaujala nejen děti, ale také jejich doprovod. Věřím, že si Nezbednou pohádku užijí všichni v hledišti. Jsem přesvědčený, že děti jsou chytřejší a vnímavější, než si často myslíme a že jsou tak pro herce plnohodnotným partnerem. A naopak - dospělý divák se rád na chvíli vrátí do dětství,“ říká spoluautor divadelní novinky a zároveň její režisér David Vacke. Zároveň prozrazuje, nakolik se spolu s kolegy nechal inspirovat slavným Ladovým výtvarným viděním.

„Autorem kostýmů i scény je výtvarník Ivan Vacke. O tom, že bychom i výtvarně vycházeli z Josefa Lady, jsme v podstatě ani neuvažovali. On i text si bere z literární předlohy jen některé motivy a pár konkrétních citací. Nerad bych dělal na jevišti jen jakousi kopii již existujícího,“ uzavírá David Vacke.

Podstatnou roli bude mít v Nezbedné pohádce uherskohradišťské scény i hudba, autorem písniček je cimbalista a umělecký šéf oblíbené muziky Harafica Petr Gablas. Pohádka je na programu divadla tuto neděli od 15.00 hodin, hrát se bude ale i mezi blížícími se vánočními svátky.

Foto Marek Malůšek

Další články od autora Slovácké divadlo

Slovácké divadlo vystrojí v sobotu Svatbu
Slovácké divadlo nastuduje muzikál Chicago
Komedie Rychlé šípy slaví 400. reprízu
Slovácké divadlo startuje velkolepě už tuto neděli
Slovácké divadlo uvádí parodii na operety Utíkej, Nituško!

Další Tiskové zprávy

UK/UH: Restart britského filmu v Hradišti
J. V. Staněk - Muzikantská krajina
Vaculkovi - Umění čistého srdce
Radim Špaček představí nový český film Místa
Lazebník Sevillský naživo v kině Hvězda