21. ledna 2013, Tiskové zprávy, Slovácké divadlo

Kdo dostane Oskara?

Kdo by tu a tam odolal pozvání na velkolepý ples plný krásných večerních šatů, známých tváří herců a oblíbených melodií hraných živým symfonickým orchestrem? Ano, přesně takový je ples Slováckého divadla, letos už XXVII. „Divadelní ples tradičně patří k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším akcím plesové sezóny. A protože si to uvědomujeme, snažíme se divákům připravit každý rok plno překvapení. Letos tomu nebude jinak,“ říká ředitel Slováckého divadla Igor Stránský. Co tedy návštěvníky čeká?

Divadelníci připravují speciální plesové číslo, které se tentokrát ponese ve znamení úspěšného muzikálu Kdyby tisíc klarinetů, představí se ale tak v rolích obratných stepařů a program bude doplněný i o další muzikálové skladby. Herci se zkrátka chtějí ukázat v tom nejlepším světle a budou tak zpívat v doprovodu velkého Prestige Symphony Orchestra. „Když spustíte a cítíte za zády velký symfonický orchestr, je to něco, co nezažijete každý den,“ vzpomíná na předchozí ročníky herec a moderátor David Vaculík a slibuje nejedno překvapení. „Myslím, že to, co na plese zazní tentokrát, nebude nikdo z hostů očekávat. Moc se na to s kolegy těšíme,“ dodává. Kromě zmiňovaného hudebního tělesa plesové hosty potěší i Benny Q a Cimbálová muzika Jaroslava Čecha.

Ani to není všechno. Tradičním ceremoniálem je vyhlášení ceny popularity Slovácký Oskar a ceny kritiky nazvané Největší z pierotů. Letos bude podruhé udělena i cena Komediantů. „Když v zákulisí vidíme, kolik lidí se na každé inscenaci podílí, tak je nám líto, že se o nich moc neví. Rozhodli jsme se tedy, že my sami udělíme cenu některému z našich výtvarníků, scénografů, choreografů, hudebních skladatelů – zkrátka těch, bez kterých by jednotlivé inscenace nebyly tak dobré, jak jsou,“ vysvětluje autor trofeje David Vacke.

Za divadelníky osobně dorazí i prezident Herecké asociace Jiří Hromada. „Slovácké divadlo patří k tomu nejlepšímu u nás, a i když bych je moc rád navštěvoval pravidelněji, jsem potěšený, že se mi to podaří aspoň jednou za čas a že to bude navíc tak v slavnostní večer,“ svěřil se známý herec, dabér a společenský aktivista. XXVII. ples Slováckého divadla vypukne v sobotu 26. ledna ve 20:00 hodin v uherskohradišťském Klubu kultury.

Další články od autora Slovácké divadlo

Na nejmenší diváky čeká v Hradišti Nezbedná pohádka
Slovácké divadlo vystrojí v sobotu Svatbu
Slovácké divadlo nastuduje muzikál Chicago
Komedie Rychlé šípy slaví 400. reprízu
Slovácké divadlo startuje velkolepě už tuto neděli

Další Tiskové zprávy

UK/UH: Restart britského filmu v Hradišti
J. V. Staněk - Muzikantská krajina
Vaculkovi - Umění čistého srdce
Radim Špaček představí nový český film Místa
Lazebník Sevillský naživo v kině Hvězda