25. 10. 2018 | Jaromír Orel

Třinácté Ohlédnutí už od listopadu

Tiskové zprávy
Městská kina
Výstavy

Městská kina Uherské Hradiště vyzývají k účasti v 13. ročníku neformálního „slováckého press fota“ Ohlédnutí. Fotografie ze Slovácka, Horňácka a dalších regionů mají zobrazovat rozmanité pohledy na místa, lidi nebo třeba krajinu v čase předešlého roku. Již od 1. listopadu mohou všichni fotografové a fotografky na webových stránkách ohlednuti.uh.cz začít vkládat své soutěžní fotografie. Hostujícími kurátory letos budou hudebnice Jitka Šuranská a výtvarník a hudebník (ex-Buty) Milan Nytra.

Pohlednice i plakát Ohlédnutí 2018 s několika náměty jsou už na světě a organizátoři chystají také kalendář s nejkrásnějšími snímky laureátů minulých ročníků Ohlédnutí. Kdo bude novým laureátem či laureátkou Ohlédnutí se ukáže na vernisáži výstavy , která se bude konat 6. ledna 2019 spolu s Tříkrálovým koncertem ve foyer kina Hvězda.

Tým kurátorů tvoří v posledních letech tři stálí členové (Marek Malůšek, Josef Korvas a Michal Stránský) a jeden či dva hosté ročníku - osobnosti, které mají co říci k fotografii a zároveň mají vztah k regionu. V uplynulých letech to byli Jindřich Štreit, Radovan Lipus, J. A. Pitínský, Rostislav Koryčánek nebo Jiří Sostrzionek. Tentokrát se této role ujmou hudebnice Jitka Šuranská a výtvarník a hudebník (ex-Buty) Milan Nytra.

Více informací naleznete na http://ohlednuti.uh.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.