21. 2. 2020 | Jaromír Orel

Turbo-šansonisté Poletíme? přistanou v Míru

Tiskové zprávy
Městská kina
Klub Mír
Koncert

Kapela Poletíme? letí k pomyslné špičce české hudební scény. Je o ni takový zájem, že na jejich koncertech bývá po celé republice narváno. Loni na jaře vydali novou desku „Chce to hit!“, se kterou pilně koncertují. V minulém roce dvakrát za sebou vyprodali brněnskou Flédu.

o klubu Rock Café v Praze nebyly lístky už měsíc dopředu, a tak se narychlo přidal druhý koncert v Malostranské Besedě, který se také vyprodal. V sobotu 7. 3. přistanou Poletíme? také v uherskohradišťském klub Mír, aby tu od 20:30 banjo odstartovalo pestrou, taneční hudební směs.

Banjo punk a turbošansón. Po třetí písničce zjistíte, že je milujete celý život. Poletíme? umí odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech tak, že jejich koncerty dýchají barevnou náladou, svižnou rytmikou a tanečními kreacemi publika. S Poletíme? se nejde nudit – už jen pro to netradiční nástrojové obsazení, se kterým kapela zvládá výtečně punk stejně jako jazz. Kapelníkem, zpěvákem, textařem a zásadní osobností kapely je charismatický výtvarník Rudolf Brančovský. Umělcův netrénovaný hlas stojí na podiu stejně sebejistě, jako starý kapitán dávné plachetnice pevně rozhodnutý obeplout svět. Jeho posádku pak tvoří sedm mořských vlků, kteří přesně vědí, co mají dělat, aby bláznivá plavba dopadla dobře. Přes fakt, že lodě plují na vodě, se posádka nevzdává naděje, že jednou s touto plachetnicí opravdu poletí!

Složení:

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.