18. 7. 2019 | Jaromír Orel

Turbolet, Spitfire a taky „túčko“ aneb letu a kinu třikrát zdar!

Tiskové zprávy
Městská kina

Letecké muzeu v Kunovicích a Městská kina Uherské Hradiště zvou všechny příznivce letadel a létání na výstavu „50 LET L-410 Turbolet“ a filmovou projekci britského snímku Spitfire s doprovodným programem.

Výstava v kině Hvězda od 8. do 28. 8. oslaví půlstoletí nejúspěšnějšího letadla kunovické letecké továrny i celého česko-slovenského leteckého průmyslu prostřednictvím fotografií, kreseb a modelů. V sobotu 10. 8. mohou fanoušci od 21 hodin zavítat do Leteckého muzea v Kunovicích na projekci krátkého filmu L+K/N2 a výtečně zpracované dokumentární novinky Spitfire, na niž naváže noční prohlídka „nažhaveného“ TU-154M známý také jako „Naganský expres“.

Dokument L+K/N2 z roku 1986 je téměř zapomenutý krátký dokumentární film o lidech a letadlech podniku LET Kunovice z cyklu „Československá expedice“, ve kterém jsou zaznamenány nejen rozhovory se zaměstnanci a piloty, ale je v něm zachycen i historický milník – vznik letounu L-410 Turbolet.

Epický dokumentární film Spitfire , který ohromí překrásnými a úchvatně natočenými záběry z ptačí perspektivy natočenými špičkovým leteckým kameramanem i vzácnými, digitálně upravenými archivními záznamy z bouřlivých čtyřicátých let, kdy se tento ikonický letoun stal bezkonkurenčním králem nebes.

Upozornění pro diváky!

Jelikož nejsme vybaveni lavičkami, prosíme návštěvníky, aby si přinesli vlastní deky či karimatky! V případě velmi nepříznivého počasí proběhne projekce v náhradním termínu! Občerstvení přímo v areálu muzea.

Partnerem akce je společnost Aircraft Industries, a.s.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.