26. 10. 2013 | Kateřina Kamrlová

Tvoříme v muzeu XXI. – Bramborová máčka bude pro vás hračka

Pozvánky
V sobotu 2. listopadu 2013 proběhne od 9 do 12 hodin v hlavní budově Slováckého muzea již tradiční tvořivý program. Pokrmy z brambor patřily k tradičním jídlům, které se v lidovém prostředí v mnoha podobách běžně vyskytovaly

V sobotu 2. listopadu 2013 proběhne od 9 do 12 hodin v hlavní budově Slováckého muzea již tradiční tvořivý program. Pokrmy z brambor patřily k tradičním jídlům, které se v lidovém prostředí v mnoha podobách běžně vyskytovaly. Jedním z oblíbených byly bramborové omáčky, jež se připravovaly především v období od konce léta. Receptura se v jednotlivých regionech i domácnostech odlišovala a nabízela tak podle dostupnosti dalších ingrediencí řadu variant, z nichž některé si budete moci vyzkoušet a ochutnat pod dohledem zkušených kuchařek, stejně tak přípravu chleba, který se k bramborovým omáčkám podával. Nebude také chybět malý receptář bramborových omáček, který bude připraven pro každého návštěvníka. Vstupné je 40,-/osoba.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.