24. 1. 2013 | Jaromír Orel

Ukradené dětství: zaostřeno na dětskou práci

Tiskové zprávy
Rozvojovka (Člověk v tísni) uvádí od 30. 1. v kině Hvězda Uherské Hradiště výstavu pod názvem "Ukradené dětství: Dětská práce očima čtyř českých fotografek", kterou nafotily čtyři známé české fotografky

Rozvojovka (Člověk v tísni) uvádí od 30. 1. v kině Hvězda Uherské Hradiště výstavu pod názvem "Ukradené dětství: Dětská práce očima čtyř českých fotografek", kterou nafotily čtyři známé české fotografky – Alžběta Jungrová, Jarmila Štuková (dříve Kovaříková), Markéta Kutilová a Lenka Klicperová.  Fotografie zachycují život pracujících dětí, s nimiž se autorky setkaly při svých cestách po Africe, Asii a v dalších rozvojových zemích. Výstava byla představena koncem roku 2011 a v letech 2012 a 2013 bude putovat po regionech České republiky. Dětská práce není boj s větrnými mlýny a každý z nás může reálně přispět k řešení. "Fotografie výstavy Ukradené dětství nejsou o divných bytostech z jiné planety, ale o lidech ze stejného světa, ve kterém si hrají naše děti," říká Pavla Začalová ze společnosti Člověk v tísni, která celou výstavu koordinuje.

"Stop dětské práci – je lepší chodit do školy" je osvětová kampaň, kterou vede společnost Člověk v tísni spolu s evropskými partnery z asociace Aliance 2015. Cílem kampaně je odstranění všech forem dětské práce a zajištění povinného a bezplatného vzdělání pro všechny děti. Kampaň vyzývá evropské spotřebitele, vlády i firmy, aby aktivně přispěli k řešení, a spolupracuje s organizacemi ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky, které usilují o přesun dětí z práce do školy a vytvoření tzv. zón bez dětské práce. "Školy mohou po domluvě výstavu navštívit i v dopoledních hodinách. Součástí výstavy je také kvíz a další vzdělávací nástroje," uvádí ředitel Městských kin Josef Korvas. Hned 30.1 se v rámci představení výstavy uskuteční také dva školní pořady, kde fotografie doplní tematické filmy a host ze společnosti Rozvojovka, paní Pavla Začalová.

www.clovekvtisni.cz
www.stopdetskepraci.cz
www.rozvojovka.cz
www.facebook.com/Rozvojovka

Ukradené dětství: Dětská práce očima čtyř českých fotografek
foyer kina Hvězda, 30. 1. – 7. 2. (od 8. 2. redukovaná část výstavy v prostorách kavárny a sálu kina Hvězda)

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.