19. 6. 2013 | Hana Hanáčková a Miroslava Čápová

Už tři dny svítí Hradišťské sluníčko

Fotoreport
Hradišťské sluníčko ovšem začalo svítit už v pondělí,a to slavnostním vyhlášením výsledků soutěží Píšu povídky, píšu básně a Ex-libris 2013

"Já, královna písmenek, vás srdečně vítám mezi čtenáře a věřím, že v mém království knih se budeme často potkávat. Vítám vás mezi knížkami!," pozdravila čerstvě pasované prvňáčky paní královna, jinak knihovnice ze štěpnické pobočky Hanka. A opravdickým mečem bylo odpasováno více než 200 nejen hradišťských nejmenších čtenářů. Odměnou při pasování jim byla Knížka pro prvňáčka - letos od Radka Malého s ilustracemi Alžběty Skálové Všelijaké řečičky pro kluky a holčičky, naši prvňáčci se tak stali součástí národního projektu Už jsem čtenář, který knížku přinesl více než 20.000 dětí celé naší vlasti.

Hradišťské sluníčko ovšem začalo svítit už v pondělí,a to slavnostním vyhlášením výsledků soutěží Píšu povídky, píšu básně a Ex-libris 2013, které vyhlašuje každoročně Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Kino Hvězda, zcela zaplněné mladými autory a výtvarníky, zatleskalo čtyřicítce oceněných talentů a všechny společně pak pobavil film Čtyřlístek ve službách krále. Při pondělní besedě jsme spolu s dětmi ZUŠ v Uherském Hradišti přivítali na půdičce oddělení pro děti autora výstavy Heraldická exlibris, pana Ladislava Szijjárto z Hukvaldské galerie. A vás, kteří jste nestihli jeho zajímavé vyprávění, zveme na výstavu do čítárny, výstava končí 28.června 2013. Každoročně nejpopulárnější částí našeho minifestivalu k podpoře dětského čtení jsou čtené večerníčky na trávníčku u knihovny. Vždy v 18.00 hodin odtroubí trubači Slovácké ZUŠ večerníčkovskou znělku a některý z herců Slováckého divadla přečte těm nejmenším pohádku na dobrou noc. Pohádky ze Sluníčka četla v pondělí Alžběta Kynclová, v úterý si Anna Pospíchalová s dětmi zazpívala a přečetla něco z pohádek včelích medvídků. Ve středu představil David Vacke svoji vlastní autorskou pohádku O brumteleti. Už nyní se těšíme na ty další v podání Andrey Nakládalové a Vladimíra Doskočila. A ve čtvrtek dopoledne budou mít děti hradišťských mateřských škol možnost potkat Františka Petráka, ilustrátora nové knížky pro děti Kamarádi z abecedy.

Tož na některou ze zbývajících pohádek zveme i vás!

Text a foto: oddělení pro děti Knihovny BBB v Uherském Hradišti

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.