11. 5. 2019 | Jaromír Orel

V Dílně animace zanimují najednou člověka, deštník i boty

Tiskové zprávy
Městská kina

V Dílnách animace, které se pravidelně konají v Dětském filmovém ateliéru kina Hvězda Uherské Hradiště se pod vedením Marcely Polochové z Univerzity Tomáše Bati děti od 8 let věnují ruční technice animace.

V neděli 19. 5. od 14 hodin se v další dílně zaměří na pixilaci – metodu, při které se pracuje s člověkem jako s loutkou. Přijďte a využijete své kreativity k vytvoření neobvyklého krátkého animovaného filmečku!

„Při pixilaci posouváme a formujeme figuru herce v otevřeném prostoru podobně jako třeba papírovou loutku pod kamerou. A protože jsme zvyklí na náš přirozený pohyb, bude se nám výsledek této metody zdát ve výsledku přinejmenším ztřeštěný. Právě tak dostala metoda své jméno,“ vysvětluje Marcela Polochová. Děti si vyzkouší, jak se pohybovat bez chůze či běhu, jak při sezení na židli závodit nebo jak bojovat proti vzpouře šatů. Naučí se také, co je stop-trik a jak jej mohou využít. Pracovat se bude parku a v případě nepříznivého počasí v areálu kina Hvězda. Kromě staršího oblečení na sebe, které bude nejspíše zašpiněno, si k práci s sebou mohou zájemci přinést třeba velký klobouk, deštník nebo staré boty.

Rezervace předem na telefonu 576 514 200 nebo emailu info@mkuh.cz

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.