21. 3. 2013 | Ivan Vacke

V Domově seniorů řádili poštovní skřítci

Tiskové zprávy
Tu a tam se prostě stane, že se nějaký ten dopis zatoulá a adresát pak marně čeká a čeká a čeká a nemůže se dočkat. Pravděpodobnost zatoulání se zvyšuje, když není adresa řádně napsána. Přesně tohle se přihodilo 19. března odpoledne v Domově seniorů ve Štěpnicích

Tu a tam se prostě stane, že se nějaký ten dopis zatoulá a adresát pak marně čeká a čeká a čeká a nemůže se dočkat. Pravděpodobnost zatoulání se zvyšuje, když není adresa řádně napsána. Přesně tohle se přihodilo 19. března odpoledne v Domově seniorů ve Štěpnicích. Naštěstí ale jen na improvizovaném jevišti, na němž herci Slováckého divadla David Vacke, Irena Vacková a Jiří Hejcman předvedli poprvé před veřejností svůj nový pořad scénického čtení "Pošťácká pohádka" od Karla Čapka. Plný kulturní sál Domova vděčně přijal půlhodinové vyprávění o pošťákovi Kolbabovi, nočních skřítcích, smutné slečně Mařence a zasmušilém šoféru Frantíkovi. Na tvářích některých z diváků se na závěr objevily dokonce i slzy. Že by marné čekání na dopis nebylo pouze pohádkovým námětem? Kdo ví? Jisté je, že "Pošťácká pohádka" sklidila úspěch a zaplnila další modré okénko v kalendáři představení konaných uměleckou agenturou Pierrot v tomto bohulibém prostředí. Před časem jsme do Domova seniorů přivezli revue "Dobrý den, každý den dobrý" s Tomášem Šulajem a Pavlínou Hejcmanovou a poté "3 strážníky" s Pavlem Majkusem, Davidem Vaculíkem, Petrem Čagánkem, Ivo Kučerou a Jiřím Wilkou. Další produkcí z naší dílny, která mezi starší spoluobčany v půlce května zavítá, bude opět scénické čtení. Tentokrát půjde o Macourkovi pohádky "Žlutá bunda s pokaženým zipem a Zuzanka a písmenka". Jiří Hejcman a David Vacke se už teď těší.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.