23. 4. 2013 | Josef Kubáník

V Hradišti začali připravovat bláznivou komedii Nájemníci

Tiskové zprávy
Rychlé šípy, 1+2=6 – to jsou názvy nejúspěšnějších divadelních komedií v regionu. Obě má na svém repertoáru Slovácké divadlo. Brzy k nim přibude další. Právě v těchto dnech totiž začali herci pod vedením režiséra Zdeňka Duška připravovat bláznivou komedii s názvem Nájemníci

Rychlé šípy, 1+2=6 – to jsou názvy nejúspěšnějších divadelních komedií v regionu. Obě má na svém repertoáru Slovácké divadlo. Brzy k nim přibude další. Právě v těchto dnech totiž začali herci pod vedením režiséra Zdeňka Duška připravovat bláznivou komedii s názvem Nájemníci.

„Na celé Moravě snad není úspěšnější komedie, než jsou Rychlé šípy,“ říká pyšně ředitel slovácké scény Igor Stránský a připomíná, že oživlé komiksové figurky z dílny Roberta Bellana sahají po rekordní 400. repríze a herci je s chutí hrají už třináctým rokem. Podobně úspěšná je i o šest let mladší komedie 1+2=6. Ta se blíží k devadesáté repríze a brzy se dostane mezi tři nejúspěšnější a nejhranější tituly v celé historii uherskohradišťského divadla. „Zájem je pořád obrovský a někteří diváci obě inscenace viděli i několikrát. A protože chceme pořád přicházet s něčím novým, rozhodli jsme se, že k nim přidáme další komedii,“ vysvětluje ředitel Stránský.

„Skvělá komedie Nájemníci vypráví o jednom podvodníčkovi, důvěřivé manželce, příliš oddané sociální pracovnici, natvrdlém strýci, zkrachovalém pohřebákovi a zmateném manželském poradci,“ vyjmenovává s úsměvem charakteristiky postav dramaturgyně novinky Iva Šulajová. „Hlavní hrdina Erik Swan přijde na vychytralý způsob, jak se dostat k penězům a vymyslí malý podfuk. Postupem času se mu však situace dokonale vymkne z rukou a on jin chce napravit. Netuší ale, že teprve teď se do všeho zamotá,“ dodává dramaturgyně s tím, že Nájemníci jsou doslova napěchováni množstvím gagů a neuvěřitelně komických situací.

Pod připravovanou uherskohradišťskou novinkou je podepsán Michael Cooney, jenž je spoluautorem i zmiňované komedie 1+2=6. Režie se ujal Zdeněk Dušek a hlavní role svěřil Jiřímu Hejcmanovi, Tereze Novotné, Zdeňkovi Trčálkovi, Davidu Vaculíkovi a dalším hercům.

První diváci uvidí komedii už na začátku června. „Očekáváme obrovský zájem,“ říká ředitel Stránský s tím, že divadlo pro jistotu zařadilo na červnový program hned deset repríz.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.