24. 1. 2019 | Jaromír Orel

V Míru zahraje tasmánský bluesový ďábel Rob Tognoni

Tiskové zprávy
Městská kina
Klub Mír

Ve čtvrtek 14. 2. dorazí do klubu Mír v Uherském Hradišti „protinožec“ Rob Tognoni, fanoušky přezdívaný „tasmánský ďábel“. Svou vůbec první píseň „Jim Beam Blues“ napsal v roce 1977 a od té doby nahrál celkem 12 alb.

Jeho současná hudba je drsným mixem rock'n'rollu, boogie a klasického rocku. Robovi sekundu tvrdá německá rytmická sekce, která výsledný živelný dojem krásně rozjetého blues-rockového vlaku ještě umocňuje.

Australan Rob Tognoni je silně ovlivněn hudbou B. B. Kinga, Jimi Hendrixe, ale také třeba Grand Funk Railroad nebo AC/DC. Brzo se však od svých vzorů odpoutal a začal psát svoje původní skladby. Celá 80. léta byl řadovým členem různých seskupení nejprve v Tasmánii. Později přesídlil do Melbourne. Od počátku 90. let začal vystupovat jako sólista a objevil se i v Evropě. Fanoušci blues rádi vzpomínají na jeho energií nabité vystoupení v Uherském Brodě před třemi lety.

Australský kytarista R. T. je jedním z nejlepších nekompromisních virtuózů současného blues rocku… Jeho hudba je droga spojená se sex appealem,“ napsal o Tognonim britský časopis Blues Matters.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.