19. 3. 2013 | Josef Kubáník

V novém muzikálu Slováckého divadla si mohou zahrát i diváci

Tiskové zprávy
Režisér Radek Balaš patří k nejlepším muzikálovým tvůrcům u nás. Slovácké divadlo patří k nejlepším divadlům. Co se stane, když se obě špičky spojí? Například slavné Donaha! nebo muzikál Cikáni jdou do nebe, jeden z nejúspěšnějších hudebních titulů posledních let

Režisér Radek Balaš patří k nejlepším muzikálovým tvůrcům u nás. Slovácké divadlo patří k nejlepším divadlům. Co se stane, když se obě špičky spojí? Například slavné Donaha! nebo muzikál Cikáni jdou do nebe, jeden z nejúspěšnějších hudebních titulů posledních let. Nyní se v Uherském Hradišti chystá další lahůdka. Jmenovaný režisér začne se slováckými herci připravovat muzikál Dobře placená procházka. A divadelníci známí svojí hravostí a neotřelými nápady přidávají další novinku – vyzývají diváky, aby si zahráli s nimi.

„Ve Slováckém divadle pracuji téměř pravidelně a s přípravou každé nové inscenace hercům pomaličku zdvihám onu pomyslnou laťku náročnosti, abych zjistil, kdy konečně narazím na strop jejich možností. Jenomže oni mě zatím pokaždé převezli a laťku s přehledem přeskočili. Bojím se, že to nakonec dopadne tak, že nebudu stačit já jim. Je tady mimořádný soubor,“ prohlásil režisér Balaš. Tentokrát vsadil na ryze český muzikál Dobře placená procházka. „Je pro něj ta nejlepší doba,“ myslí si režisér, jenž zná dění na muzikálových scénách v republice.

Diváky čeká hravý příběh o manželích v rozvodu, kterým situaci zkomplikuje po tetičce zděděný milión, určený však jejich zatím nepočatému dítěti. Manželé se v naději na velké bohatství začnou usmiřovat, ale všechno se začne komplikovat. Do toho náhle vstupuje živá Teta z Liverpoolu. „Půjde o další z parádních muzikálů doprovázený na jevišti živou kapelou,“ říká herec a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník a přichází s další novinkou.

„Jsme hravé divadlo a snažíme se přicházet se stále novými nápady. Tentokrát jsme se rozhodli, že k nám pozveme i naše diváky, respektive dívky mezi 17 a 25 lety. Pokud umějí tančit a zpívat, mohou si zahrát po boku Toma Šulaje, Petra Čagánka, Aničky Pospíchalové a dalších herců. Náhlednou do našeho zákulisí a poznají tu neopakovatelnou atmosféru, která ve Slováckém divadle vládne,“ přibližuje Josef Kubáník a dodává, že díky tomu se možná objeví nová muzikálová hvězda. „Více informací je na našem webu,“ upřesňuje. Muzikál Dobře placená procházka začne vznikat od poloviny dubna, premiéra se připravuje na září.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.