4. 12. 2013 | Kateřina Kamrlová

Vánoce ve Slováckém muzeu

Tiskové zprávy
Ve dnech 16. – 19. prosince od 9 do 16 hodin bude v prostorách hlavní budovy Slováckého muzea ve Smetanových sadech připraveno předvádění výroby pro širokou veřejnost a zároveň pracovní dílničky s tvůrci-lektory pro školy

Ve dnech 16. – 19. prosince 2013 od 9 do 16 hodin bude v prostorách hlavní budovy Slováckého muzea ve Smetanových sadech připraveno předvádění výroby pro širokou veřejnost a zároveň pracovní dílničky s tvůrci-lektory pro školy (MŠ, ZŠ, SŠ, ZUŠ, SUPŠ), kteří se zaměřují na práci nejen s přírodninami a budou se názorně věnovat zhotovování vánočních ozdob, pečiva, figurek do betlémů ad. Všichni návštěvníci si mohou pod jejich dohledem prakticky vyzkoušet předváděné techniky.

V pondělí budou tvůrci názorně ukazovat a učit vyrábět vánoční přání a andělíčky z papíru. V úterý si zájemci mohou vyzkoušet vyrobit závěsné ozdoby na stromeček z papíru a korálků, pečení a zdobení perníků a lineckého pečiva. Ve středu si pak návštěvníci muzea budou moci uplést vlastní vánočku a čerta nebo vyrobit závěsnou dekoraci na stromeček v podobě sněhuláka. Poslední den vánočního tvoření bude patřit výrobě vánočních přání, závěsných stromečků ze stužek, drátování drobných předmětů a modelování vizovického pečiva.

Programy budou realizovány ve dnech 16. – 19. prosince 2013 od 9.00 do 16.00 hodin v prostorách hlavní budovy Slováckého muzea ve Smetanových sadech 179.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.