2. 4. 2019 | Pavel Princ

Velikonoce klepou na dveře

Tiskové zprávy
Fotogalerie
Slovácké muzeum

Slovácké muzeum místem zrcadlení velikonočních tradic a zvyků

Zanedlouho Slovácké muzeum předčasně ožije Velikonocemi. V čase před příchodem Spasitele zajistí muzeum v Uherském Hradišti ukázku tradic a zvyků s účastí tvůrců výroby zvykoslovných předmětů. „Velikonoce ve Slováckém muzeu se letos uskuteční 15. až 17. dubna a bude to opět pestrá podívaná,“ slibuje Lenka Vlková, etnografka a koordinátorka akce. Pro děti z mateřských a základních škol jsou navíc po objednání připraveny pestré tvořivé dílničky.

Po tři dny to bude v muzeu jako v úle a určitě se bude na co dívat. „Náhodným návštěvníkům i dětem ze škol nabídneme pohled na šikovné ruce hned několika lidových tvůrců. Ludmila Dvořáková a Marie Vlčková ukáží výrobu batikovaných kraslic. Hana Špalková, jak plete z proutí. Iva Michálková a Marie Bilíková budou tkát z kukuřičného šustí. Taťána Malinová předvede výrobu slámových kraslic. Libor Jurčík představí výrobu dřevěných hraček. Každý den pak muzejní kolegové Petr Číhal a Jan Káčer vás naučí plést pomlázku,“ prozradila Vlková. Pro registrované třídy jsou připravené tři stanoviště, kde si vyrobí jarní košíček, drobnou velikonoční dekoraci do květináče a s žáky SŠPHZ v Uherském Hradišti – obor cukrář upečou jidášky. Více informací na www.slovackemuzeum.cz.

Přesný rozpis dnů s ukázkami výroby tradičních zvykoslovných předmětů pro širokou veřejnost

Pondělí 15. 4.

Úterý 16. 4.

Středa 17. 4.

Hlavní budova Slováckého muzea, Smetanovy sady 179, Uherské Hradiště, 15. – 17. dubna, od 8.00 do 15.00 hodin. Vstupné dle platného ceníku.

Součástí předvádění jsou každým rokem i „Tvořivé velikonoční dílny pro děti MŠ a ZŠ“

Děti si vyrobí jarní košíček, velikonoční dekoraci do květináče a s žáky SŠPHZ v Uherském Hradišti – obor cukrář upečou jidášky.

Fotogalerie k článku

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.