13. 3. 2014 | Irena Korvasová Čánská

Velikonoční benefiční koncert nabídne Buty, Neřež a další

Tiskové zprávy
Nadační fond dětské onkologie KRTEK úzce spolupracující s Klinikou dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno pořádá poprvé v Uherském Hradišti benefiční koncert pro nemocné děti

Nadační fond dětské onkologie KRTEK úzce spolupracující s Klinikou dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno pořádá poprvé v Uherském Hradišti benefiční koncert pro nemocné děti. Koncert se bude konat dne 18. 4. 2014 od 19.00 hodin v kině Hvězda. Na přípravě koncertu se podílejí Městská kina Uherské Hradiště a záštitu nad ním převzal starosta města, pan Květoslav Tichavský.

Na koncertě vystoupí, bez nároku na honorář, hudební skupiny Neřež a Buty, cimbálová muzika Bálešáci a děti ze Základní umělecké školy v Uherském Hradišti pod vedením Mgr. Stanislava Nemravy. V prostorách kina bude přístupná také doprovodná příležitostná výstava fotografií z kliniky a dětských kreseb pacientů. Večerem budou provázet herci Slováckého divadla Tereza Novotná a Josef Kubáník. Cena vstupenky je 300 Kč v předprodeji, 350 Kč na místě.

Na Klinice dětské onkologie v Brně se léčí děti a mladiství z celé Moravy. Klinika poskytuje léčbu onkologicky nemocným dětem jako jedno ze dvou komplexních onkologických center pro léčbu zhoubných nádorů u dětí v České republice. Snahou lékařů je léčit nemocné děti na světové, špičkové úrovni, s použitím nejmodernějších metod a postupů, z nichž některé v rámci své vědecké a výzkumné činnosti právě zdejší lékaři vytvořili. Bohužel, financování nákladů na vědu a výzkum, přístrojové a diagnostické vybavení apod., z veřejných zdrojů, je omezeno. Nadační fond dětské onkologie KRTEK se snaží tyto mezery zaplnit.

Důvodem pro uspořádání benefičního koncertu právě v Uherském Hradišti je skutečnost, že část malých pacientů pochází z Uherského Hradiště a blízkého okolí.

Z výtěžku koncertu budou zakoupeny speciální diagnostické sety, které umožní zpřesnění diagnostiky, a tím individualizaci specifické protinádorové léčby u nejvíce rizikových solidních nádorů dětského věku (metastatických sarkomů). Cena speciálního diagnostického setu pro jednoho pacienta se pohybuje kolem 20 000 Kč.

Předprodej na koncert byl zahájen a to na těchto místech: kino Hvězda, MIC, Vichr a Record music.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.