26. 2. 2013 | Jaromír Orel

Vernisáž výstavy fotografií Karla Tůmy: Co je to v nás?

Tiskové zprávy
Foyer kina Hvězda bude ve čtvrtek 7. 3. od 18 hodin svědkem vernisáže významného pražského fotografa Karla Tůmy

Foyer kina Hvězda bude ve čtvrtek 7. 3. od 18 hodin svědkem vernisáže významného pražského fotografa Karla Tůmy. Mladý autor (narozen 2.9. 1975), absolvent pražské FAMU (2005), má široký tematický záběr. Dokumentoval např. život pražských bezdomovců a narkomanů Život se žije a ztrácí na ulicích (1996-97). Přes pět let navštěvoval romské osady na východním Slovensku. Makety knih Po osmi letech svobody a Praha na prahu objevují městské subkultury. Časopisecky publikoval m.j. sérii Noci na okraji Prahy - obsluha nahoře bez. Portrétuje české spisovatele a filosofy. Za novými tématy cestuje do muslimských zemí. V roce 1999 začal spolupracovat s nadací Člověk v tísni. Je zakládajícím členem obrazové agentury CHOICE Images a fotografické skupiny Rovnýma nohama. O roku 2006 vede Tvůrčí seminář fotografie na Fakultě sociálních věd UK – Institut komunikačních studií. Věnuje se dlouhodobým dokumentárním projektům s výrazným sociálním podtextem.

Výběr z jeho tvorby představí v Uh.Hradišti fotografie z cyklů: Amsterodam; Praha na prahu; Noci na okraji Prahy; Obsluha nahoře bez; Masopust; Mladá alternativa; Punk zoona; Praha pod heslem - Postavme se proti MMF a Světové bance; Mezisvěty/Východoslovenské cigánské osad; Divadelní svět Brno; Venezia, Venice, Benátky; Free tekno a DIY kultura. Výstava v kině Hvězda potrvá do 2. 4.

Ocenění a realizace (výběr):

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.