15. 1. 2014 | Eliška Kohelová

Vernisáže v Galerii Slováckého muzea

Tiskové zprávy
Ve čtvrtek 23. ledna 2014 se v 17 hodin v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti proběhnou vernisáže dvou výstav

Ve čtvrtek 23. ledna 2014 se v 17 hodin v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti proběhnou vernisáže dvou výstav

René Hábl - Vlákno

V přízemním sále budou vystaveny obrazy a kresby Reného Hábla, které lze začlenit do proudu současné české abstraktní malby. V jeho tvorbě můžeme spatřit dětskou hravost a fantazii, životní optimismus, barevnost, odlehčení prostředí kolem nás. Na obrazech jsou použity geometrické tvary, barevné linie, figurativní prvky, segmenty a symboly, v nichž máme možnost nacházet různé souvislosti.

Oldřich Tichý - Obrazy

Ve velkém a malém sále Galerie budou k vidění obrazy Oldřicha Tichého. Autorova malířská díla prošla vývojem od figurálních kompozic, přes zátiší až k imaginativním prostorům se symboly a archetypálními tvary. Jeho tvorbu nejlépe vystihují slova samotného autora: „Vyhledávám umění, které mě donutí přemýšlet, takové, co uchvátí napoprvé a dojme nebo rozesměje. To, jakým způsobem byla věc vytvořena, mě zajímá až v druhé řadě. Proto ani nerozlišuji umění na klasicky malované a to ostatní. Myslím, že je nepodstatné, zda naši představu budeme plácat barvou, křičet ji na ulici nebo promítat na zeď.“

Výstavy potrvají do 16. 3. 2014.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.