18. 7. 2013 | Kateřina Kamrlová

Vernisáže v hlavní budově Slováckého muzea

Tiskové zprávy
V sobotu 27. července 2013 se v 16 hodin v hlavní budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech uskuteční vernisáž dvou výstav, které se připravují v rámci doprovodného programu Letní filmové školy

V sobotu 27. července 2013 se v 16 hodin v hlavní budově Slováckého muzea ve Smetanových sadech uskuteční vernisáž dvou výstav, které se připravují v rámci doprovodného programu Letní filmové školy.

První je výstava Petra Nikla / kresby a malby z nového světa. Jedná se o soubor nejnovějších kreseb a obrazů inspirovaných americkou metropolí. Nikl reflektuje New York, jak ho neznáte: podivuhodní zajíci z Coney Islandu, antifunkcionalistické hlavice mrakodrapů a možná i bizarní lidé z ulic, které jste mohli potkat zrovna včera. Druhá výstava představí veřejnosti dosud neznámou tvorbu významného režiséra Vojtěcha Jasného. Na fotografických snímcích, které nesoustavně, ale průběžně vznikaly od 40. let minulého století, zachycuje osobité autoportréty a portréty přátel, ale i města, krajinu, vesnická setkání, zátiší nebo dokumenty z natáčení filmů. Obě výstavy potrvají do neděle 22. září 2013.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.