24. 10. 2019 | Jaromír Orel

Víkend s UK/UH: přijďte zažít „šedesátkový“ Londýn!

Tiskové zprávy
Městská kina

Od pátku 22. do neděle 24. listopadu ovládne kino Hvězda Uherské Hradiště přehlídka UK/UH (Dny britského filmu a kultury). Prostřednictvím dobových filmů, můžete dokonale prožít Swinging London a Swinging Sixties - 60. léta ve Velké Británii.

Tahle doba znamenala velkou revoluci! Dobovou atmosféru, její klady, ale i zápory vykreslí 10 podle odborníků a fanoušků nejpopulárnějších a nejzajímavějších „Swinging filmů. Na velkém plátně budou k vidění také hudební hvězdy Beatles, Rolling Stones nebo Pink Floyd a setkáte se se zajímavými hosty. Chybět nebudou ani britské filmové novinky a doprovodné akce. Celý program a podrobné informace nyní najdete na webu ukuh.cz a Facebooku.

Kromě známých a oblíbených filmových klenotů jako jsou Drahoušek, Představení, Kdyby..., Alfie nebo Zvětšenina, budou k vidění také u nás málo známé, avšak výtečné „Swinging klasiky“: Smashing Time, Privilegium, Bronco Bullfrog a Here We Go Round The Mulberry Bush. Promítnuty budou také úplné rarity – dokument Petera Whiteheada Tonite Let’s All Make Love In London společně s prvním koncertním záznamem raných Pink Floyd. Sekci Britské filmové novinky naplní dvě české předpremiéry - ambiciózní novinka Agnieszky Holland Pan Jones a odpočinkový kus Poslední Vánoce, pod jehož scénářem je podepsána Emma Thomson. Dokonalý rozbor éry Swinging London přinese dokument Moje generace plný neuvěřitelných archivních záznamů. Příznivcům skupiny Beatles je určen nový dokument The Beatles: Made On the Merseyside.

Důležitou součástí víkendu budou také moderované debaty. Jedna bude věnována tématu Swinging London, druhá se zaměří na aktuální dění ve Velké Británii. V pátek večer nabídne doprovodný program koncert Toma Oaklanda a Martina Bindera v Cafe Portal, v sobotu se ve foyer kina rozjede Swinging Sixties Music Party. Diváci mohou dále navštívit fotografickou výstavu v Británii žijícího Davida Sládka s názvem Do ulic (demonstrace ze současné Británie), blešák v anglickém duchu nebo dílnu animace. Organizátoři spolupracují také se školami a nabízejí projekce filmů doplněné úvodem a setkáním s hostem.

Zájemci o přehlídku se mohou akreditovat buď na jednotlivé dny za 250 Kč, nebo na všechny čtyři za 700 Kč. Pro členy filmových klubů (AČFK i ASFK), studenty a seniory nad 60 let platí snížená cena. Kromě akreditace na celou přehlídku, je možné koupit si vstupenky i na jednotlivé filmy za pouhých 100 Kč.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.