5. 9. 2013 | Jaromír Orel

Výstava fotografií Jiřího Juráska: Parkinsonu navzdory

Tiskové zprávy
Kavárna kina Hvězda Uherské Hradiště bude ve dnech 9. 9. – 9. 10. hostit výstavu fotografií uherskohradišťského fotografa Jiřího Juráska, která představí průřez jeho tvorbou

Kavárna kina Hvězda Uherské Hradiště bude ve dnech 9. 9. – 9. 10. hostit výstavu fotografií uherskohradišťského fotografa Jiřího Juráska, která představí průřez jeho tvorbou. Pro Jiřího Juráska je fotografování velkým koníčkem – věnuje se mu již téměř čtvrt století. Zásadní zlom ale nastal v roce 2010, kdy mu byla diagnostikována Parkinsonova nemoc. „Začal jsem přemýšlet, co budu dělat, čemu se budu věnovat, přece nemůžu zůstat nečinně sedět a poddávat se osudu. Podařilo se mi získat digitální zrcadlovku Sony a díky ní jsem se začal zase pomaličku dostávat do světa nevratného zachycení okamžiku, světa zachycení krásy… a to mě začalo zase naplňovat a vracet do života. Mnoho záběrů je díky třesu nepoužitelných, ale občas se mi něco podaří a z toho mám potom sám velkou radost…,“ říká fotograf Jurásek. Před nedávnem mu společnost PPP Projekt Pomoci Parkinsonikům o. s. věnovala fotoaparát Canon 5D. Díky tomuto daru a neustálému vzdělávání dostává jeho fotografování nový rozměr. Vernisáž výstavy i s hudebním překvapením proběhne v úterý 10. 9. od 18.30 hodin v kavárně kina.

Od 20.00 pak Hvězda v rámci cyklu ARTkina nabídne ukrajinský snímek Oranžová láska. On je úspěšný fotograf a neúnavný cestovatel a ona zase nadějná a věčně snící studentka konzervatoře. Mladý režisér Alan Badoev rozehrává hru na život a na smrt a zkoumá hranice vášnivé a osudové lásky, která má přežít cokoliv na světě.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.