11. 5. 2019 | Jaromír Orel

Za Klimtem a Schielem do „zlaté éry“ Vídně

Tiskové zprávy
Městská kina

Geniální učitel a jeho geniální žák. Oba způsobili ve výtvarném umění revoluci a  šokovali konzervativní Vídeň své doby… Vrhněte se do vídeňského uměleckého světa z přelomu století a projděte si výstavy legendárních děl Klimta a Schieleho.

O jejich obrovském talentu, snech, ale i skandálech a posedlostech vypráví nový dokument Klimt & Schiele - Eros a Psyché. Snímek diváky provede nejslavnějšími kulturními prostory rakouské metropole - galeriemi Albertina, Belvedere, prostory Uměleckohistorického muzea, Muzea Leopoldových nebo Muzea Sigmunda Freuda. Kino Hvězda Uherské Hradiště jej promítne ve čtvrtek 16. 5. v 18:15.

Rok 1918. Rány kanónů Světové války utichají a ve Vídni, srdci střední Evropy, zároveň končí „zlatá éra“. Od úsvitu století Gustav Klimt a Egon Schiele zásadním způsobem změnili pocit umění prostřednictvím nového způsobu malby, který vylíčil neklid, strachy a touhy lidstva. Nyní i oni umírají… Film vstupuje na pět ohromujících výstav dosud nevídaným způsobem. Klimt & Schiele: Eros a Psyche popisuje mimořádný, magický moment pro umění, literaturu a hudbu, zjevení nových myšlenek, Freuda a nezávislosti žen. 

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.