10. 1. 2019 | Jaromír Orel

Zakázaná láska indické bajadéry v přímém přenosu z Moskvy

Tiskové zprávy
Městská kina
Kulturní Delikatesy

Bajadéra s hudbou Ludwiga Minkuse je dědictvím pozdního romantismu, baletem s pohádkovým exotickým námětem, pompézní výpravou a virtuozními tanečními výkony. Kino Hvězda Uherské Hradiště jej nabídne v přímém přenosu z jeviště Bolšoj baletu v Moskvě v neděli 20. 1. od 15:45.

V první čtvrthodině vystoupí mladé baletky ze ZUŠ Uherské Hradiště se svým krátkým programem. V rámci programu Kulturních delikates nabídne Hvězda do konce května 2019 ještě dva baletní programy (Spící krasavice a Carmen suita s Petruškou) a dva operní večery (Norma, La Gioconda).

Profesionální indická chrámová tanečnice (bajadéra) Nikija a vznešený šlechtic a válečník Solor se do sebe hluboce zamilují. Když Rádža a jeho dcera Gamzatti, kterou si má Solor vzít, objeví jejich zakázanou lásku, vznítí se v nich zlostné vášně a vražedné intriky. Oslnivý design jeviště a kostýmů a jedna z nejvíce ikonických baletních scén "Království stínů", výtečně ilustrují tragický příběh ke zkáze odsouzené lásky tanečnice k šlechtici a jejich konečné spojení. Na onom světě se totiž dle pohádkového příběhu duše Solora a Nikiji znovu setkávají a v podobě věčného světla stoupají vzhůru k vrcholům Himalájí.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.