27. 2. 2014 | Jaromír Orel

Zaostřeno na lidská práva: Lidé na okraji, Tibet a Barma a Jeden svět

Tiskové zprávy
Od 4. do 17. 3. bude foyer kina Hvězda hostit výstavy „Lidé na okraji: výstava fotografií o nejchudších z chudých“ a „Tibet a Barma na křižovatce“. V rámci expozice zde budou zdarma promítány filmy projektu Jeden svět 2014

Od 4. do 17. 3. bude foyer kina Hvězda hostit výstavy „Lidé na okraji: výstava fotografií o nejchudších z chudých“ a „Tibet a Barma na křižovatce“. V rámci expozice zde budou zdarma promítány filmy projektu Jeden svět 2014.

Kdo jsou nejchudší z chudých? Rozvojovka, informační sekce společnosti Člověk v tísni, představí v kině Hvězda ve fotografiích osudy těch, o kterých se nemluví. „Rozhodli jsme se upozornit na lidi, o které se dostatečně nezajímají mezinárodní společenství ani vláda. Přitom právě znevýhodnění – senioři, venkovské ženy a děti, etnické menšiny či zdravotně postižení – patří v rozvojových zemích k nejchudším z chudých,“ vysvětluje záměr výstavy Lidé na okraji Marie Hokrová, koordinátorka kampaně Na okraji.

Výstava Tibet a Barma na Křižovatce představí tyto země z různých perspektiv a vtáhnou diváky do životních příběhů konkrétních Tibeťanů a Barmánců. Výjevy reflektují také globální světové problémy a diváci jsou konfrontováni s problémy porušování lidských práv, vojenských konfliktů a migrace. Výstava je součástí vzdělávacího projektu Tibet a Barma – křižovatky rozvoje. Vznikla ve spolupráci obecně prospěšných společností MOST a Člověk v tísni. Městská kina Uherské Hradiště ji představují v rámci podpory festivalu ProTibet. Výstavu doplní také tematická projekce filmu Letní pastviny v pondělí 10. 3. od 17.30 hodin. Jak se stalo již tradicí, na budově kina Hvězda bude vlát tibetská vlajka.

Z nabídky Festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2014 vybrala Městská kina snímky Říkejte mi Kuču, Z popelnice do lednice, Tři dary a Manželka za 50 ovcí. Po dobu trvání výstav budou zdarma promítány ve smyčce na velkoplošné televizi ve foyer kina zcela zdarma.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.