29. 3. 2013 | Martina Gogolová

Žebřiňák 2013 a Wolkrův Prostějov

Tiskové zprávy
Po Velikonocích ve dnech 3.- 4. dubna se uskuteční v Uherském Hradišti další ročník divadelního festivalu Žebřiňák 2013, jehož hlavní součástí je soutěžní přehlídka dětských divadelních a loutkářských souborů Dětská scéna. Její nejinspirativnější soubory budou nominovány nebo doporučeny do národního kola Dětské scény ve Svitavách

Po Velikonocích ve dnech 3.- 4. dubna se uskuteční v Uherském Hradišti další ročník divadelního festivalu Žebřiňák 2013, jehož hlavní součástí je soutěžní přehlídka dětských divadelních a loutkářských souborů Dětská scéna. Její nejinspirativnější soubory budou nominovány nebo doporučeny do národního kola Dětské scény ve Svitavách.

Divadelní přehlídku pořádá opět Základní umělecká škola Uherské Hradiště pod vedením ředitele Mgr. Stanislava Nemravy a letos se koná pod záštitou radního pro kulturu a cestovní ruch Zlínského kraje Ing. Ladislava Kryštofa s finanční podporou Zlínského kraje a ministerstva kultury ČR. Festival proběhne na Malé scéně Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Přihlásilo se 11 divadelních souborů z celého Zlínského kraje, hostem přehlídky budou opět žáci literárně-dramatického oboru ze ZUŠ Bánovce nad Bebravou.

Zajímavý program a další informace najdete na stránkách www.zusuh.cz. Přehlídka je přístupná i veřejnosti ve středu od 9:00 do 16:00 a ve čtvrtek od 9:00 do 18:00 hodin.

V pátek 5. dubna 2013 navazuje na Žebřiňák akce Svátek poezie – krajské kolo celostátní přehlídky Wolkrův Prostějov, letos opět na půdě Reduty v Uherském Hradišti. Je to přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie. Je příležitostí k setkání interpretů literárních textů, ke konfrontaci tvůrčích výsledků a postupů, ke vzájemné inspiraci, výměně názorů a zkušeností a ke vzdělávání účastníků. Poslá­ním pře­hlídky je také podpořit zájem pedagogů, studentů a širší veřejnosti o literaturu a její tvůrčí interpretaci, iniciovat a obohacovat další dění a aktivity v oblasti uměleckého přednesu a divadla poezie.

Vrcholem těchto divadelních a recitačních dnů bude „Melodramatický večer“ – akce pro veřejnost, která proběhne na závěr páteční přehlídky od 18:00.  Vystoupí zde úspěšní recitátoři, zazní melodramy z dílny Olgy Strašákové a jejich žákyň, se svým hudebním a divadelním programem se představí zpěvačka Petra Foltýnová a herci David Janík a Eva Josefíková. Vstup volný, o občerstvení se na místě postarají čajovníci (z čajovny Pod Kaštany).

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.