1. 3. 2013 | Kateřina Kamrlová

Život za mřížemi. Věznice v Uherském Hradišti

Tiskové zprávy
Výstava přibližuje dějiny uherskohradišťské věznice od jejího vzniku na konci 19. století až do současnosti. Všímá si architektonické podoby objektu a života vězňů v různých obdobích

Výstava přibližuje dějiny uherskohradišťské věznice od jejího vzniku na konci 19. století až do současnosti. Všímá si architektonické podoby objektu a života vězňů v různých obdobích. Návštěvníci se seznámí s podmínkami vyšetřovanců zatčených v souvislosti s generální stávkou v roce 1920 i běžných trestanců v období první republiky. Dále také výstava připomene osudy osob vězněných během druhé světové války i obžalovaných mimořádným lidovým soudem po jejím skončení. Pozornost je samozřejmě věnována událostem za zdmi věznice v době, kdy se stala jednou z nejtvrdších v komunistickém Československu 50. let. Zajímavostí budou osudy objektu po roce 1960, kdy byla věznice uzavřena, a pozdější plány na její přestavbu a využití.

Vernisáž výstavy se uskuteční v malém sále hlavní budovy Slováckého muzea v Uherském Hradišti ve čtvrtek 14. března 2013 v 17 hodin a výstava potrvá do 30. června 2013.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.