7. 2. 2019 | Jaromír Orel

Australan Tognoni přiveze třaskavou nálož bluesové energie

Tiskové zprávy
Městská kina
Klub Mír
Koncert

Do uherskohradišťského klubu Mír zamíří ve čtvrtek 14. 2. tasmánský kytarový ďábel Rob Tognoni a jeho virtuosní blues-rocková show nabitá energií! Australan Tognoni hraje sólově již přes 30 let po celém světě a je přirovnáván k největším mistrům žánru.

eho výbušný způsob hraní a unikátní skladby jsou ceněny v klubech i festivalech. V jeho show není místa pro kompromisy, Rob hraje vždy na 101%.

Tognoni je silně ovlivněn jmény jako jsou B. B. King, Jimi Hendrix, Grand Funk Railroad nebo AC/DC. Brzo se však od svých vzorů odpoutal a začal se věnovat vlastní tvorbě. V roce 1977  napsal svou první skladbu „Jim Beam Blues“ a od té doby nahrál celkem 12 alb. Jeho současná hudba je drsným mixem rock'n'rollu, boogie a klasického rocku. Někteří ji označují jako „power blues rock". Robovi sekunduje tvrdá německá rytmická sekce, která výsledný živelný dojem krásně rozjetého blues-rockového vlaku ještě umocňuje.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.