Fotogalerie

Výstava ve výlohách města Hradiště

Za výtvarným uměním nemusíte do aukčních síní ani do galerie. Čeká na vás přímo v ulicích města Uherské Hradiště. Ty si pro svoji nejnovější výstavu zvolili žáci Základní umělecké školy Uherské Hradiště.

Slovácké divadlo odvysílá další inscenace, tentokrát v televizi

Pandemie koronaviru už čtvrtý měsíc znemožňuje divadelníkům uherskohradišťské scény hrát. Aby zůstali v kontaktu s diváky, odvysílali na svém facebookovém profilu téměř dvě desítky záznamů, které viděly desetitisíce diváků.

Lidi přišli na kafe a nosili dárky. Divadelníci otevřou okno U hladového herce znovu

Více než stovka lidí zavítala minulý čtvrtek k hlavnímu vchodu Slováckého divadla na kávu, čaj a setkání se svými oblíbenými herci. Vydávaly je oblíbené tváře slovácké scény Jitka Hlaváčová, Petra Staňková, Tomáš Šulaj a Pavel Šupina. A protože odezva předčila všechna očekávání, výdejové okýnko U hladového herce otevřou divadelníci ve čtvrtek znovu.

Slovácké divadlo otvírá Okno u hladového herce. Obsluhovat budou populární tváře

Slovácké divadlo přichází s další originální akcí. Po telefonátech seniorům s názvem Jako na zavolanou otevře ve čtvrtek 12. listopadu okénko U hladového herce.

Slovácké divadlo má rekordní tři nominace na Thálii

Slovácké divadlo slaví historický úspěch. I letos se jeho herci probojovali mezi absolutní špičku a byli nominovaní na nejvyšší herecké ocenění u nás - Thálii. Poprvé v historii však jde hned o tři umělce, a to Jitku Hlaváčovou, Pavlínu Hejcmanovou a Tomáše Šulaje, což je v regionálních divadlech nebývalé.

Komedie Rychlé šípy slaví 20 let od premiéry

Když jsme v roce 2000 začali komedii ve svém volném čase jen tak pro pobavení zkoušet, počítali jsme s několika reprízami. Ani ve snu by nás nenapadlo, že začínáme přepisovat historii Slováckého divadla.” To jsou slova herce Davida Vaculíka, který baví diváky jako Jindra Hojer v inscenaci režiséra Roberta Bellana Rychlé šípy. Její obliba je tak velká, že v pátek 2. října oslaví na jevišti už dvacáté narozeniny.

Z druháčků už jsou opravdoví čtenáři!

Oddělení pro děti uherskohradišťské knihovny se po celý týden vždy dopoledne změnilo na Knižní království, kam dorazil písmenkový král či královna a přivítali začínající čtenáře do světa knih, pohádek, příběhů a básniček. Všechny malé princezny a rytíři byli odpasováni opravdickým mečem a slíbili, že se stanou ochránci knížek a budou knížky číst.

Uherskohradišťské Slovácké divadlo připravuje muzikál Jesus Christ Superstar

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti se právě v těchto dnech pustilo do mimořádně nárčného, ale diváky velmi očekávaného projektu. Herci začali pod vedením režiséra Dodo Gombára připravovat slavný muzikál Jesus Christ Superstar.

Nocí s Andersenem jsme ukončili prázdniny

Letošní 21. uherskohradišťská Noc s Andersenem proběhla poněkud netradičně. Nejenže COVID-19 odsunul původní březnový termín, ale zároveň nám plánované lampiónové Setkání broučků neumožnilo nocovat s dětmi v náhradním oficiálním říjnovém termínu. Rozhodli jsme se proto nocováním ukončit prázdniny. A opět to byl skvělý večer!

Nadání povolaných

Slovácké muzeum ve všech třech hlavních objektech aktuálně nabízí hned několik různorodých výstavních projektů. Vliv pandemie pozměnil výstavní plán, a tak v hlavní budově ve Smetanových sadech jedna zrušená uspíšila realizaci následující.

Čtené večerníčky na trávníčku u Knihovny BBB - Hradišťské sluníčko 2020

V týdnu od 15. do 19. června 2020 proběhl již 21. ročník minifestivalu k podpoře dětského čtení Hradišťské sluníčko.

Poslední předprázdninovou premiérou Slováckého divadla je komedie Deskový statek

„Po prvním přečtení jsem si řekl – tak do toho bych šel.“ To jsou slova režiséra Igora Stránského, který začal v polovině února připravovat ve Slováckém divadle inscenaci Deskový statek. Ze známých důvodů bylo zkoušení přerušeno, ale ihned, jak to bylo možné, se k němu inscenační tým vrátil a v sobotu 27. června bude mít komediální novinka premiéru.

Tento web používá na poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštevnosti soubory cookie. Používaním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie najdete zde.